Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın - Jeanette Winterson - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın – Jeanette Winterson

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın – Jeanette Winterson

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2015
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 215
Yazar: Jeanette Winterson

3.924 Kişi Tarafından Görüldü

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın; Jeanette Winterson’ın gücünü samimiyetten ve dürüstlükten alan otobiyografik eserlerinden bir yenisi daha Türkçede.

Doğar doğmaz evlatlık verildiği aşırı muhafazakar ailede, onda derin yaralar bırakmış sevgisiz bir annenin gölgesinde geçen çetin çocukluğundan bugüne uzanan, kendini yaratma hikâyesini anlatıyor Winterson.

Deliliğin sınırlarında gezen, genç yaşta gizli gizli okuduğu kitaplardan kurduğu köprülerle dışarıdaki dünyayı keşfeden ve özgürleşen bir kadının itiraflarla dolu, cesur, bir o kadar da şiirsel bir iyileşme hikâyesi bu.

Tek amacı sevgi ve mutluluğu keşfetmek olan bir hayatın sansürsüz bir biçimde anlatıldığı, mahrem öğelerle bezeli bu eserde Winterson, bir yandan büyümenin sancılarıyla mücadele ederken, diğer yandan kökleriyle hesaplaşıyor.

Can yakıcı hayat hikâyesi’ni, içinden taşan duyguların tüm çıplaklığıyla aktarırken mizahı elden bırakmayarak; gerektiğinde hayatın hainliklerine “nanik” yapmayı da ihmal etmiyor.

Yaşamayı ölüme ön hazırlık sayan, ilgisini sevgisini esirgeyeceği bir bebeği niçin evlat edindiğine dair hiçbir fikri olmayan bir anne ve işçi sınıfına mensup, çoğu kez yorgunluktan bitap düşüp evi yalnızca otel olarak kullanan bir baba…

İncilde öğütlenen dışında her şeyi günah sayan, son derece katı kurallara sahip protestan bir aile tarafından evlat edinilen yazar, çocukluğunu “Çocukların çoğu, Noel gecesi bacadan indiğinde bulması için Noel Baba’ya bir şeyler bırakarak büyür.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.