Noel Kekinin Gizemi - Agatha Christie - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Noel Kekinin Gizemi – Agatha Christie

Noel Kekinin Gizemi – Agatha Christie

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2010
Eklenme: Eylül 2nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 270
Yazar: Agatha Christie

1.208 Kişi Tarafından Görüldü

İngiltere’nin kırsal kesiminde Noel zamanı bir ev düşünün. Şöminede odunlar çıtır çıtır yanıyor, birbirinden lezzetli yiyecekler ko-nuklara ikram ediliyor. Böyle bir ortamda cinayet işlenebileceği hiç aklınıza gelir mi?

Hercule Poirot’nun yastığının üstüne bırakılan not, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını gösteriyordu. Ta ki karların içinde genç bir kızın cesedi bulunana dek…

Noel Kekinin Gizemi’ndeki altı öyküde, Hercule Poirot’nun gizemli cinayetleri çözümlemekte ne denli usta olduğunu görüyoruz.

Bu kitap eğer bir mönü olsaydı “Şefin Seçimi” olarak adlandırılabilirdi. Bu durumda şef de ben oluyorum.

Kitapta iki ana mönü bulunmaktadır: Noel Kekinin(Üzerine brandy ya da rom dökülerek yakıldıktan sonra sofraya getirilen geleneksel Noel keki.) Gizemi ve Şamar Oğlanı;antre olarak, İkinci Gong, Yirmi Dört Karakuş ve Düş, bir de tatlı Sarı Süsen.Şamar Oğlanı Hercule Poirot’nun özel seçimi olarak da tanımlanabilir.

Bu onun mesleğinin en iyisi olduğuna karar verdiği olaydır. Sarı Süsen olayının sonucundan ise hep mutluluk duymuştur.Noel Kekinin Gizemi’ne gelince; hoşgörünüze sığınarak bunun benim özel seçimim olduğunu belirtmeliyim, bu öykü bana bir şekilde çocukluğumun Noellerini anımsatıyor.Babamın ölümünden sonra annemle birlikte Noelleri İngiltere’nin kuzeyinde eniştemin evinde geçirirdik. Anımsıyorum da bir çocuk için ne muhteşem Noellerdi onlar. Abney Hall,benim için her şeydi! Bahçe fıskıyeli havuzundan akan sularıyla muhteşemdi ve ana giriş yolunun alt kısmında ise bir tünel vardı.

Noel kutlamaları daima olağanüstü olurdu. Narin,zayıf bir çocuktum, çelimsiz görünüyordum, ama aslında son derece sağlıklı ve iştahlıydım.Ailemdeki diğer çocuklarla ve arkadaşlarımla Noel günü en fazla kimin yiyeceği konusunda adeta yarışırdık. Son derece lezzetli bir istiridye çorbası ve limon kabuğu rendesiyle pişirilmiş kalkan balığının ardından ya kızarmış hindi ya da fırında hindi.

Oğlanlarla birlikte tüm yemeklerden iki porsiyon alırdım. Ve ana yemeği izleyen mürdüm erikli Noel Keki,karamelli turta, türüf ve her türden tatlı. Öğleden sonra boyunca sürekli kek yerdik.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.