Nil'in Kelebekleri (İçimi Açsan Nar, Ama Yerim Dar) - Nil Karaibrahimgil - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Nil’in Kelebekleri (İçimi Açsan Nar, Ama Yerim Dar) – Nil Karaibrahimgil

Nil’in Kelebekleri (İçimi Açsan Nar, Ama Yerim Dar) – Nil Karaibrahimgil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Ocak 29th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 336
Yazar: Nil Karaibrahimgil

1.286 Kişi Tarafından Görüldü

“Kadınlar çok seyrek olarak söylediklerini kastederler. 

Asıl demek istediklerini bulmak için, sakın ‘ne demek istiyorsun’ diye sormayın. Bu soru sizi, kastedilmeyecek başka bir cümleye yönlendirir ve aslolandan gitgide uzaklaşmanıza sebep olur. Bu sebeple sonuç ilişkisi kurulmaz. 

Mesela sık kullanılan bir cümleyi ele alalım: ‘Yalnız kalmak istiyorum.’ 

Cümlenin öznesi ‘ben’, burada ‘sen’ manasında kullanılmış. ‘İstiyorum’ olumlu gibi dursa da olumsuz, yani asıl kökü ‘istemiyorum’. Buraya kadar cümlemiz ‘Sen yalnız kalmak istemiyorum.’ 

Böyle bir cümleye pek rastlanmadığından, yuvarlamamız gerekir. Yuvarlarsak aslolan cümleye varırız: ‘Sen yalnız kalmamı isteme!’ 

Bu cümleyi canlandırabilecek erkek yok denecek kadar azdır. Kadın yalnız kalmak istemiyor, bu kesin. Fakat bu yeterli değil. 

Onun yalnız kalmasını istememelisiniz.

Ayrıca kadını bu raddeye getirmeyin. Kadınlar yalnız kalmayı asla istemez. Şayet kendilerini yalnız hissederlerse, pıt diye doğuruverirler. Elde var iki olurlar. Bir suyla şaka olmaz, bir de kadınlarla…”

Yazarın Kısa Biyografisi

Türk pop sanatçıları arasında oldukça sevilen bir isim olan Nil Karaibrahimgil 17 Ekim 1979 yılında Ankara’da doğmuştur. Müzisyen olan Suavi Karaibrahimgil’in kızının olmasının da etkisi ile çocukluğunda beri müziğe büyük merak duymuş ve kendi bestelerini yapmaya başlamıştır.

Çocukluğundan itibaren piyano ve caz gitar çalmayı öğrenen ünlü isim aynı zamanda bir reklam şirketinde metin yazarı olarak çalışmıştır. Okuldan sonra da reklam sektöründeki işine devam eden Nil Karaibrahimgil bir çok başarılı reklam projesine imza atmıştır.

Turkcell reklamında yer alması ile birlikte ünlenen isim hemen ilk albümünü çıkartmış ve tanınan bir yıldız haline gelmiştir. Şarkıcılığın yanında Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı da yapmış ve yazıları daha sonra İçimi Açsan Nar Ama Yerim Dar isimli kitapta toplanmıştır

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.