Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler - Oscar Wilde - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler – Oscar Wilde

Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler – Oscar Wilde

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2017
Eklenme: Ekim 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 257
Yazar: Oscar Wilde

2.192 Kişi Tarafından Görüldü

Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler  Oscar Wilde 1854-1900 yapıtlarını çeşitliliği kadar, yaşantısıyla da 19. yüzyılın en iz bırakan yazarlarındandı.

Şiirleri, oyunları, deneme ve mektuplarının yanısıra, elinizdeki ciltte bir araya getirilmiş bütün öykü ve masallarıyla da Wilde, sanata güzelin yılmaz bir savunucusu olmuştu. Bütün Masallar, Bütün Öykülerde ise, peri masalından polisiye öyküye, denebilirse, insanlığın bütün duygu halleri var.

Hayvanlar konuşuyor. Ağaçlar, kuşlar,heykeller, çiçekler, böcekler. Gerçek dünyada ne olmuyorsa kitapta adı üzerinde masal.. herşey oluyor.

Tek fark masallarda ki o kötü karakterler derslerini alırlar ve iyiler kazanıyor. Oysa okuduğum masallarda iyilik güzellik heba edilen değerler gibi bir pul,bir nefes gibi havaya üflenip yok oluyor.

Hey sen romantizme eğilimli insanoğlu; öyle değil işte böyle.. kafanda canlandırdığın gibi olmuyor. Al İşte gerçek bu diyor yazar. Ve kişiyi büyük bir yalnızlığın bencilliğin içine itiyor.. küçük bir çocuk gibi  küçük kızıma masallar okurum uyumadan önce, bazende o bana okur ya da anlatır kendimi küçük kız çocuğu gibi hissetmene neden oldu.

Tek fark günlük yaşantımızda sürekli karşılaştığımız insan ilişkilerinin üzerimizde bıraktığı etkileri daha acımasız gerçekçi değerlendirmemize neden olan bir yönü var kitabın. Hümanist’leri aşağılayan değerleri için çırpınan insanları bir hiç gibi gösteren bakış açısı.. Gerçekçi olmak bu olsa gerek

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.