Modern Hayatın Ekicisi - Stephen Heyman - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Modern Hayatın Ekicisi – Stephen Heyman

Modern Hayatın Ekicisi – Stephen Heyman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Şubat 13th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 245
Yazar: Stephen Heyman

365 Kişi Tarafından Görüldü

Modern Hayatın Ekicisi: Louis Bromfield ve Bir Gıda Devriminin Tohumları

2021 IACP Edebi veya Tarihsel Gıda Yazma Ödülü sahibi 2021 Plutarch Ödülü için Uzun Listeye Alındı.

Kayıp Nesil’in önde gelen bir yazarı nasıl Amerika’nın en ünlü çiftçisi oldu ve organik gıda hareketine ilham verdi.

Louis Bromfield, Birinci Dünya Savaşı’nda bir ambulans şoförü, Paris’te bir göçmen ve 1920’lerde Hemingway ya da Fitzgerald kadar ünlü olan Pulitzer Ödüllü bir romancıydı. Ancak, doğduğu Ohio’da vahşi bir tarım rüyasını finanse etmek için edebi başarısını paraya çevirdi. Ütopik deney çiftliği Malabar’da ektiği fikirler, Amerika’nın ilk nesil organik çiftçilerine ilham verecek ve Rachel Carson’ın Sessiz Bahar’ından yıllar önce çevrecilik ilkelerini popüler hale getirecekti .

Şehrin dışında aristokratları, film yıldızlarını, çiçek yetiştiricilerini ve her türden yazarları ağırladığı muhteşem bir bahçe inşa etti. Gertrude Stein yemeğinin tadını çıkardı, Edith Wharton güllerine hayran kaldı, Ernest Hemingway eleştirel beğenisini kıskançlıkla kaynattı. Milyonlarca kişi, Broadway oyunlarına ve Hollywood filmlerine dönüşen romanlarının tadını çıkardı, ancak Bromfield’in en büyük tutkusu topraktı.

Bu kapsamlı biyografi, Amerikan kültürünün kayıp bir ikonunu, “yazmakla çiftçilik yapmak arasında” küresel siyaset ve yüksek sosyeteyle de uğraşan büyüleyici, eğlenceli ve sınıflandırılamaz bir karakteri gün yüzüne çıkarıyor. Her şeye rağmen, toprağı zenginleştirecek ve gezegeni koruyacak bir tarım için savaştı. Bromfield’ın adı karanlıkta kalırken, görevi bugün her zamankinden daha kritik görünüyor.

“Heyman, bu romancı, senarist, kurgusal olmayan yazar ve öncü çiftçinin hikayesini hem yaşamının hem de zamanının tamamen sürükleyici bir anlatımına dönüştürüyor…[ The Planter ] of Modern Life ], bir adamın tarihçesi kadar edebi ve pastoral ikili manzaraların bir biyografisidir… Olağanüstü bir çıkış.” Kirkus Reviews (yıldızlı inceleme)

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.