Mikro İktisada Giriş - Kollektif - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Mikro İktisada Giriş – Kollektif

Mikro İktisada Giriş – Kollektif

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 21st, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 314
Yazar: Kollektif

2.045 Kişi Tarafından Görüldü

Piyasada çok sayıda giriş kitabı olmasına rağmen, bizim bu kitabı hazırlamaktaki hareket noktamız, rekabetin etkinliği sağlayacağı düşüncesiydi. İdari Bilimler Fakültelerinin bazı bölümlerinde ve Meslek Yüksek okullarında sadece giriş dersiyle yetinilmesi, bizleri okuyucularımıza bu dersi nasıl öğretebiliriz düşüncesine yöneltti. Ara sınavlar dikkate alınmadığında, bir eğitim öğretim dönemine oniki hafta ders yapılmaktadır. Bu yüzden kitabımız oniki bölümle sınırlandırılmıştır.

Hayat ekonomidir, ekonomiyi öğrenmek ise mikro ve makro öğrenmeyi gerektirir. Her iki bölümün temelinde ise arz ve talebi öğrenmek yatmaktadır. Mikro bölümde firma arzı ve piyasa arzı ile bireyin talebi ve piyasa talebi incelenirken; makro bölümde toplam arz ve toplam talep incelenir. Biz de mikro kısma ilişkin elimizden geldiğince yeterli sayılabilecek düzeyde bilgileri açıklamaya çalıştık.

Bir ekip çalışmasının ürünü olan bu kitapta, iktisat bilimi ile ilk defa karşılaşan bir öğrenci kitlesini gözeterek, konuları mümkün olduğu ölçüde basitleştirmeye çalıştık.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.