Manhattan'ın İyi Tanrısı - Ingeborg Bachmann - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Manhattan’ın İyi Tanrısı – Ingeborg Bachmann

Manhattan’ın İyi Tanrısı – Ingeborg Bachmann

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1969
Eklenme: Mayıs 8th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 80
Yazar: Ingeborg Bachmann

797 Kişi Tarafından Görüldü

Manhattan’ın İyi Tanrısı, insanın vazgeçilmez tutkusu “aşk”ı irdeleyen başka bir oyun; gerçek aşkın bütünüyle olanaksızlığını bir mahkeme ortamında sorgular.

Avusturyalı oyun yazarı ingeborg bachmann’’ın en bilindik radyo oyunu. Türkçeye Ahmet Cemal tarafından çevrilmiş. oyun, manhattan’da karşılaşan bir Amerikalı kadın ile avrupalı erkeğin aşkı üzerinden, aşkın imkansızlığını anlatıyor.

jan ve jennifer, karşılaştıkları ilk andan itibaren hem zamana (çünkü jan gemiye binip gidecektir) hem deneyimlerin getirdiği güvensizliğe hem de aşkın ölümle sonuçlanması gerektiğine inanan bir tanrıya karşı mücadele vermeye başlar.

jan ve jennifer belirsizlikler, korkular yüzünden bir türlü kendilerini aşka bırakamazken, iyi tanrı onlar için kurguladığı sonu, küçük sincapları aracılığıyla, adım adım uygulamaktadır.

manhattan’’ın iyi tanrısı 20. yüzyıl kentli insanlarının aşk anlayışını, güvensizlik, belirsizliğin getirdiği korkular ve en nihayetinde seçim yapmanın dayanılmaz ağırlığı üzerinden çok güzel anlatan iyi bir eser.

jennifer: nedir bu?
jan: sözcükler.
jennifer: duygularını dile getirmek için mi?
jan: duygularımı çıkarıp giysilerin yanına bıraktım.
jennifer: bunları bana söyleyen içindeki mi?
jan: içimdeki! yıllar boyunca büyük bir çabayla aradım ve araştırdım, ama içimde hiçbir zaman herhangi birine rastlamadım.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.