Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) - James Dashner - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) –  James Dashner

Labirent: Ölümcül Kaçış (Labirent Serisi 1) – James Dashner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Nisan 4th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 277
Yazar: James Dashner

3.356 Kişi Tarafından Görüldü

Thomas bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir. Ailesini, evini veya oraya nasıl geldiğini anımsamamaktadır. Zihni bomboştur.

Asansörün kapıları açıldığında Thomas kendini Kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların arasında bulur.

Tıpkı Thomas gibi Kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve her otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır.

Kimse Kayran’da kalmak istemese de kurtulmak imkânsız görünmektedir. Yine de Thomas’ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin gizemini çözmesi gerekecektir.

“Akıcı anlatımı, akla gelen sayısız soruyu adım adım cevaplaması ve bitmek bilmeyen gerilimiyle Dashner’ın sürükleyici macerası kaçınılmaz sona doğru ilerlerken sizi merak içinde bırakacak.” Publishers Weekly

“Açlık Oyunları gibi distopik hikâyeleri sevenler Thomas’la birlikte Kayran’da maceraya sürüklenecekler.”School Library Journal

“Dashner hikâyeyi ustalıkla kaleme alarak inanılmazı gerçekçi kılmayı başarıyor. Elinizden bırakamayacak ve devamında neler olduğunu öğrenmek için sabırsızlanacaksınız.” Kirkus Reviews

“Dashner gizemli, kışkırtıcı, yaratıcı ve sürükleyici bir romanla karşımızda.” Barnes&Noble

Özet

Thomas kitaptaki ana karakterimiz. Gözlerini açtığında kendini bir asansörde kapalı olarak bulan Thomas’ın tek hatırlayabildiği ismidir.

Asansör onu Kayran isimli bir yere çıkarır. Her ay bir çocuğun gönderildiği, içinde çeşitli yaratıklar ve kocaman bir labirent de bulunduran bu korkunç yerden kurtulabilmek için Thomas ve arkadaşlarının yapması gereken şey, bir taraftan öldürmeye aç bu yaratıklarla mücadele ederken bir taraftan da her gün değişen duvarlara sahip labirentten çıkış yolunu bulmaktır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.