Kutsanmış Cahillikler Vadedil(me)miş Topraklar (Zamanın Gerçek Tarihi - 3) - Cahit Doğan Doyar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kutsanmış Cahillikler Vadedil(me)miş Topraklar (Zamanın Gerçek Tarihi – 3) – Cahit Doğan Doyar

Kutsanmış Cahillikler Vadedil(me)miş Topraklar (Zamanın Gerçek Tarihi – 3) – Cahit Doğan Doyar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Mayıs 4th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 392
Yazar: Cahit Doğan Doyar

2.103 Kişi Tarafından Görüldü

Tevrat ve Judeo-Hıristiyan kültür dayatmasının sunduğu biçimde; Kenan Eli’nde bir İsrail Krallığı’nın hiç kurulmadığı, dolayısıyla bu krallığın İsrail-Yahuda Krallıkları olarak hiçbir zaman ikiye ayrılmadığı, Yahudilerin Babil sürgününün bütünüyle bir masal olduğu, bu sürgün hikâyesinden önce Filistin’de değil, Kenan Eli’nde, özellikle de Kudüs’te, bir Yahudi/İsrail yerleşiminin hiçbir zaman olmadığıdır.

İsrail kral larmın kenti olduğu söylenen Yeruşalim dedikleri yer, Kudüs değildir ve hiçbir zamanda olmamıştır. Bütünüyle Yahudi peygamberleri ve onların çömezlerinin oluşturduğu Babil Sürgünü masalı öncesi dönemde Yahudiler; bırakın Kudüs’ü savaşarak ele geçirmeyi, uzaktan bile görmemişlerdir. Yahudi peygamberlerinin Mısır’da iken yaşadıklarını iddia ettikleri Goşen Bölgesi de Mısır’da değil, bugün ki İsrail’dedir.

yeryüzünde henüz,” tarafsız” bir tarihçi olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Bir tek örnek: Yahudi Tarihi isimli kitabın yazarı olan Paul Johnson; bu kitabı yazarken “vazgeçilmez rehberinin Encyclopedia Judaica” olduğunu yazar. Hem de kitabın önsözünde… Baki’yle bitirelim, “âvâzeyi bu âleme ‘adam’ gibi sal, baki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş.”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.