Kusursuz Cinayet Yoktur - Sevil Atasoy - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kusursuz Cinayet Yoktur – Sevil Atasoy

Kusursuz Cinayet Yoktur – Sevil Atasoy

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 244
Yazar: Sevil Atasoy

2.811 Kişi Tarafından Görüldü

Asla bulunmak istemeyeceğiniz evlerde yaşananlar, günlerce süren işkenceler, yanlışlıkla 19 yıl cezaevinde kalan masumlar, yanlış değerlendirilen deliller, Atasoy’un incelikli anlatımıyla karşınızda…

Bundan 1800 yıl önce Kartacalı Tertullianus, zaferden dönen Romalı generallerin hemen arkasındaki bir köle ya da rahibin

“Memento mori!

Memento te hominem esse!

Respice post te, hominem te esse memento!” diye seslenmekle görevlendirildiğini kaydeder. Yani,

“Ölümlü olduğunu hatırla!

Sadece bir insan olduğunu hatırla!

Arkana bak!

Sadece bir insansın, hatırla!”

Ölümle mutlaka karşılacağız da, bu buluşmanın ne zaman, nerede ve nasıl olacağını bilmiyoruz.

Henüz 39 yaşındaki Polonya asıllı besteci Frédéric Chopin, 15 Ekim 1849 gecesi Paris’teki evinde yatıyordu ve konuşamayacak kadar halsiz düşmüştü. Bir kâğıtla kalem istedi ve “Bana otopsi yapılsın. Canlı gömülmek istemiyorum” diye yazdı, iki güne varmadan son nefesini verdi.

Chopin’in çağdaşlarının canlı gömülme kâbusu, giderek önemini yitirdi. Ama bu yıl öldürülecek yarım milyon, intihar edecek 1 milyon ve kazaya kurban gidecek milyonlarca kişiden biri olmayacağımız ne malum?

İşte bu yüzden, iyi bir otopsinin yanı sıra, iyi bir olay yeri incelemesi ve iyi bir kriminal laboratuvar çalışması dilemeliyiz.

“İyi” sözcüğünü üç kez tekrar etmemin bir nedeni var. Çünkü bu kitabın her sayfasında en az bir ölen olacak ve siz tam “Münevver’in morgundaki hayalet”ten kurtulmaya çalışırken “Kara Büyücü ve Diğerleri” etrafınızı saracak.

Böylelikle, işi bilenlerin yarattığı mucizelerin yanı sıra, işi bildiği halde yapmayan, yaptığı halde bilmeyenlerin açmaza soktuğu soruşturmalara, kararttığı yaşamlara tanık olacaksınız.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.