Küçük Sayılardan Korkmak Öfkenin Coğrafyası Üzerine Bir Deneme - Arjun Appadurai - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Küçük Sayılardan Korkmak Öfkenin Coğrafyası Üzerine Bir Deneme – Arjun Appadurai

Küçük Sayılardan Korkmak Öfkenin Coğrafyası Üzerine Bir Deneme – Arjun Appadurai

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2009
Eklenme: Eylül 28th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 121
Yazar: Arjun Appadurai

1.100 Kişi Tarafından Görüldü

Küçük Sayılardan Korkmak ; “Bu kitap küreselleşmeyi ona en çok ihtiyaç duyan ama meyvesini en az yiyenlere, yani dünya üzerindeki yoksullara, mülksüzlere, zayıflara ve marjinal nüfuslara yararlı hale getirme yolları arayan, uzun vadeli bir projede hem entelektüel hem de kişisel anlamda bir geçiş ve durak oluşturmaktadır.

Geçiş diyorum çünkü yine küreselleşmenin bir ürünü olan gaddarlığın pençelerinden kurtarılmadığı müddetçe umut hakkında edilen laflar lafı güzaftır. Dahası küreselleşmenin nasıl yeni nefret, etnik kıyım ve ideolojik temelli kıyım biçimleri üretebildiğini anlayana kadar, küreselleşme ve umudun küreselleşmesi hakkındaki kaynaklarımızı nerede arayacağımızı bilmiyor olacağız.”
-Arjun Appadurai-

Küreselleşme, hep yan yana getirildiği ilerleme ve gelişme vurgusunun ötesinde, içerdiği riskler ve belirsizliklerle içinde bugün, toplumsal yaşamdaki şiddeti ve eşitsizlikleri de yaygınlaştırmaktadır.

Arjun Appadurai bu durumun neden olduğu güvensizlik ortamının bir öfke coğrafyası yarattığını anlattığı incelemesinde küreselleşmenin tehlikeli ve karanlık yüzünü farketmemizi sağlıyor.

Özellikle 11 Eylül İkiz Kuleler saldırılarının ardından tüm dünyada dozu giderek artan terör ve şiddet eylemlerini mercek altına alan kitap, küresel dünyanın açmazları ve çıkış yolları üzerine önemli bir çalışma…

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.