Kördüğüm - Ayşe Kulin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kördüğüm – Ayşe Kulin

Kördüğüm – Ayşe Kulin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 291
Yazar: Ayşe kulin

2.318 Kişi Tarafından Görüldü

“Hayatım, beni cehenneme savuran bir rüzgârla altüst olmuştu, böyle olmasında ne suçum ne de katkım vardı. Etrafımda neler dönüyor, bilmiyordum.

Fakat tuhaf bir şekilde içinde bocaladığım çaresizlik duygusu giderek mücadele ruhuyla yer değiştiriyordu…”Esrarengiz bir kaza sonucu bellek kaybı yaşayan, bu nedenle “Gizem” adıyla anılan genç kadının tek bir isteği vardır: kendi gerçeğine ulaşmak…

Bir süre hastanede kaldıktan sonra özel bir kliniğe yatırılan Gizem, bu kapalı ortamda, hayal bile edemeyeceği travmalar yaşamış genç bir kadınla ve onunla özel olarak ilgilenen Doktor Orhan’la ilişki kurar.

Zamanla kendinde unutuşun o sımsıkı kilitli kapısını aralayacak gücü bulan Gizem, hatırladıklarıyla kumpaslar, entrikalar ve rastlantılarla örülü, Türkiye’de yaşanan bu karmaşık günleri de içine alan esaslı bir kasırgaya kapılmış gitmekte olduğunu görecektir.

Kördüğüm, hayatının hassas bir evresinde, günümüzün acımasız çarkları arasına sıkışmış genç bir kadının yaşadıklarını çarpıcı bir “geri dönüş” hikayesiyle anlatıyor.

Ayşe Kulin çok sevilen Kanadı Kırık Kuşlar’da olduğu gibi, ülkesinin çalkantıları ile sarsılan ama tutkularına da sorumluluklarına da sahip çıkan genç bir kadının ayakta kalma mücadelesini gözler önüne seriyor.

Bir kaza sonucunda bellek kaybı yaşayan ve başka bir adla anılan genç bir kadın, tek isteği; kendi gerçeğine ulaşmak… Gerçeğine ve belleğine ulaşmakta geç de olsa ulaşıyor.

Kitap^dan bir alıntı  “Annem bana bir keresinde, ‘ Zaman çok sinsidir Esra’ demişti. ‘Gençken hayata aç oluyor insan, dört bir yandan saldırıyor, iştahla. Sonra, bir de bakıyorsun orta yaşı devirmişşin, muşmulaya dönmek üzeresin, hatta sona yaklaşmaktasın ama sen hala hayata açsın, gözün hiç doymamış, çünkü zaman sana hiç fark ettirmemiş avuçlarından hızla akıp gittiğini”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.