Kız Erkekle Buluşur - Ali Smith - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kız Erkekle Buluşur – Ali Smith

Kız Erkekle Buluşur – Ali Smith

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2010
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 120
Yazar: Ali Smith

1.634 Kişi Tarafından Görüldü

Anthea ve Imogen (Midge) Gunn, günümüz İskoçya’sında yaşamlarını kurmaya çalışan iki kız kardeştir. Midge büyük bir şirkette reklam yazarıdır. Daha hayalperest olan ve düzene uymakta zorlanan Anthea, aynı şirkette işe başladığı günlerde şirket aleyhine duvarlara sloganlar yazan Robin’le karşılaşır, ikisi ilk görüşte âşık olurlar.

Bunu kovalayan günlerde, Midge ve Anthea, kendileriyle, gerçek duygularıyla yüzleşip mutluluğa kavuşacakları adımları cesaretle atar, onları özgürlük ve mutluluğa ulaştıracak değişimleri yaşarlar.

Ali Smith, Ovidius’un Dönüşümler’de (Metamorphoses) anlattığı İphis’in öyküsünü günümüze uyarlıyor.

Kız Erkekle Buluşur, aşkın gücüne dair duygusal, etkileyici ve eğlenceli bir roman: Mitolojiyle çağdaş edebiyatın başarıyla buluşup güncel toplumsal sorunlara da dokunduğu güçlü bir hikâye.

Antheave Imogen (Midge) Gunn, günümüz İskoçya’sında yaşamlarınıkurmaya çalışan iki kız kardeştir.

Midge büyük bir şirkette reklam yazarıdır.Daha hayalperest olan ve düzene uymakta zorlanan Anthea, aynı şirkette işebaşladığı günlerde şirket aleyhine duvarlara sloganlar yazan Robin’lekarşılaşır, ikisi ilk görüşte âşık olurlar.

Bunu kovalayan günlerde, Midge veAnthea, kendileriyle, gerçek duygularıyla yüzleşip mutluluğa kavuşacaklarıadımları cesaretle atar, onları özgürlük ve mutluluğa ulaştıracak değişimleriyaşarlar.

Ali Smith, Ovidius’un Dönüşümler’de (Metamorphoses) anlattığı Iphis’inöyküsünü günümüze uyarlıyor. Kız Erkekle Buluşur, aşkın gücüne dairduygusal, etkileyici ve eğlenceli bir roman: Mitolojiyle çağdaş edebiyatınbaşarıyla buluşup güncel toplumsal sorunlara da dokunduğu güçlü bir hikâye.

Uzakta, başka bir boyutta, züppeliktenve ruhlarımızla bedenlerimizin dolaştığıpırıltıdan çok uzakta yeni bir gün doğmakta.

E.M. Forster

Bilinmeyene güvensizlik duyulmasıdar bir dünyanın işaretidir.Joseph RothTarihle mit arasındaki farkı düşünüyorum,ya da ifadeyle hayal arasındakini. Anlatıyasusamışlık ve onunla başa baş giden öykününtutsaklığından kurtulma -çarpıtma- isteğini.

Kathy Acker

Cinsiyete sağlam bir kimlik olarak anlamyüklenmemeli… Cinsiyet zamanla bellibelirsiz oluşan bir kimliktir.Judith ButlerYalnızca imkânsız şeyleri uygulayın.

John Lyly

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.