Kıyamete Bir Milyar Yıl -Arkadi Strugatski - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kıyamete Bir Milyar Yıl -Arkadi Strugatski

Kıyamete Bir Milyar Yıl -Arkadi Strugatski

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2015
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 152
Yazar: Arkadi Strugatski

1.758 Kişi Tarafından Görüldü

“Fantastik olayları fantastik olmayan varsayımlarla nasıl açıklarsın?”

Arkadi ve Boris Strugatski, entelektüel açıdan kışkırtıcı, inanılmaz eğlenceli, cesur ve eleştirel kitaplarıyla “Sovyetler döneminin en büyük bilimkurgu yazarları” sıfatını hak eden yegâne ikili.

Henüz taslak halindeyken sansürün hışmına uğrayan Kıyamete Bir Milyar Yıl ise yazarların en sıradışı ve aykırı romanlarından biri.

Bir astrofizikçi olan Dimitri Malyanov, kendisine Nobel Ödülü’nü kazandıracağına inandığı projesi üzerine yoğunlaşmak için ailesini Odesa’ya, eşinin annesinin evine gönderir.

Ancak bir sorun vardır; yalnız kalmasına rağmen sürekli rahatsız edilir. Önce içi votka ve havyar dolu bir kutu, ardından da mini etekli güzel bir kadın kapısında beliriverir.

Bu ziyaretler, bilim insanı olan arkadaşlarının da geçerken uğramasıyla sonu gelmez bir hal alır. Hepsi de çok büyük bir keşfin eşiğinde olduklarını ama aniden dikkatlerinin dağıldığını iddia etmektedir.

Acaba karanlık bir güç, bilimsel gelişmeleri engellemek mi istemektedir? Yoksa tüm bunların daha doğal bir açıklaması mı vardır? “Sorun sende değil, kâinatta!” deme biçimi

“Strugatski Kardeşler’den biri Gogol’ün diğeri ise Çehov’un soyundan geliyor ama hiç kimse hangisinin hangisi olduğundan emin değil. Bu kitap kesinlikle harika.”
-Ursula K. Le Guin-

“Türü bilimkurgu olsun ya da olmasın, bu kitap okuduğum en iyi, en etkileyici kitaplardan biri.”
-Theodore Sturgeon-

Arkadi ve Boris Strugatski

Sovyet bilim kurgu edebiyatının en büyük yazarları olarak kabul edilen Arkadi (1925-1991) ve Boris (1933-2012) Strugatski, Tarkovski’nin kült filmi Stalker’a ilham veren Uzayda Piknik’in yanı sıra, Yokuştaki Salyangoz, Zor Şey Tanrı Olmak, Pazartesi Cumartesiden Başlar gibi önde gelen pek çok romanın yazarıdır.1977 yılında keşfedilen 3054 Strugatskia asteroidi, adını yazarlardan almıştır.

Orijinal dili Rusça da dahil yayımlandığı pek çok dilde sansürlenen Kıyamete Bir Milyar Yıl, Türkçede ilk kez ve eksiksiz olarak yayımlanmaktadır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.