Kendine Güven - Peter Lauster - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kendine Güven – Peter Lauster

Kendine Güven – Peter Lauster

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2000
Eklenme: Nisan 17th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 167
Yazar: Peter Lauster

2.730 Kişi Tarafından Görüldü

Kendine Güven, “Özgüvenden yoksun olan bir kişi her şeyden önce kendisiyle başa çıkma yeteneklerine sahip değildir. Kendini anlamakta ve tanımakta zorluklar yaşar. Kendini tanımakta zorluklar yaşadığı için bizzat kendisi bir bilmecedir ve bilmeceyi çözecek cesarete de sahip değildir.

Zayıf bir özgüven doğuştan gelme bir şey değildir. Yaşantımız boyunca oluşur. Peki bu süreç hangi yasaya göre işler. Cevabı çok basit aslında: Özgüven yoksunluğunun sebebi yaşantımızda karşılaştığımız bozgunlardır.

Yaşama sevinci, sağlam bir özgüvenin bileşenlerindendir. Kendini kabullenen bir kimse başkalarını da kabullenme yeteneğine sahiptir.

Kendine güvenen ve çevresinde etki bırakan bir kişi çevresiyle ilişkilerinde daha başarılı olur; düşüncelerini etkili bir şekilde savunur ve sözleri karşısındaki kişi üzerinde etkili olur.

Kendine güvenen ve psikolojik olarak sağlıklı bir erkek için cinsel ilişki eylemi bir güç kanıtı, intikam eylemi ya da evlilikte yerine getirilmesi gereken bir görev değildir.

Kendine güvenen bir kadın ise kendini asla cinsel bir nesne olarak hissetmez.”

Özgüvenin biçimlenmesi; doğumdan gelmeyen, tam tersine ço­ ;ukluktan itibaren yavaş yavaş oluşup gelişen çok önemli bir niteliktir. Çalışmamızın başında özgüven düşüklüğünün ne gibi sonuçlar verdiği tek tek örnek olaylarla gösteriliyor.

Bu örneklerde, pek çok okuyucu. kendilerini ve sorunlarını bir ayna karşısında bulacaklar. Karşınızda olan bu aynanın, kendinizle ilgili değerlendirmelerinizden kaynaklanan sorunlardan kaçınmaya çalışmamanız için sizi biraz sarsmasını amaçlıyorum.

İstemlerimizi gerçekleştiremeyerek yaşadığımız başarısızlıklar (düş kırıklıkları, duygusal incinmelere), tüm yaşam boyunca sistematik biçimde özgüveni tahrip eder.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.