Katıksız Sevgi - Jack London - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Katıksız Sevgi – Jack London

Katıksız Sevgi – Jack London

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Temmuz 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 263
Yazar: Jack London

1.661 Kişi Tarafından Görüldü

Katıksız Sevgi; Yeraltı edebiyatının belki de ilk öncülerinden biridir Jack London. Orjinal isminin Türkçe karşılığı “Jerry’nin Kardeşi Michael’’ olan kitap Türkçe’de “Sevginin Katıksızı’’ adıyla kabul görmüştür. Sevgi katıksız olduğunda yaşam, insan ve doğayla hep barışıktır.

Daha hayatımın ilk yıllarında, o doğuştan gelme ve doymak bilmez merakım yüzünden, eğitilmiş hayvanların yaptığı gösterilerden hoşlanmaz oldum. Bu tür eğlenceden beni yoksun eden, o gösterileri eğlendirici olmaktan çıkaran, merak duygularımdı; çünkü gösterilerin nasıl gerçekleştirildiğini öğrenmek için, gösterilerin ardında yatanları araştırmak zorunda kalmıştım. Ve bu yürekli gösterilerle, eğlentilerin pırıltıları ardında gördüklerim, hiç de güzel şeyler değildi.

Kitap eleştirmenleri ve hayvanlardan anlamayanlar, beni, fışkıran kanlardan, şiddet ve dehşetten zevk alan bir çeşit ilkel canavar olarak kabul ediyorlar.

Korkunç ölümler, işkenceler içinde kol bacak yitirenler gördüm. Akıldan yoksunların, akıldan yoksun olmaları nedeniyle avukat tutmayı akıl edemediklerinden asıldıklarını gördüm.

Gençlerin, yaşlıların, hatta çocukların bile, açlıktan öldüğüne tanık oldum. Kamçıların, copların ve yumrukların altında kıvranan adamlar gördüm, kadınlar gördüm.

Zulüm, bir güzel sanat dalı olarak en kusursuz çiçeğini eğitilmiş hayvanlar dünyasında vermiş

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.