Kasabanın En Güzel Kızı (Sevimli Bir Aşk Hikayesi) - Charles Bukowski - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kasabanın En Güzel Kızı (Sevimli Bir Aşk Hikayesi) – Charles Bukowski

Kasabanın En Güzel Kızı (Sevimli Bir Aşk Hikayesi) – Charles Bukowski

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2013
Eklenme: Haziran 20th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 224
Yazar: Charles Bukowski

1.826 Kişi Tarafından Görüldü

“Sahile götürdüm onu o gün. Yaz henüz başlamamıştı, hafta sonuydu, tenhaydı sahil. Harikuladeydi. Berduşlar paçavraları ile kuma uzanmışlardı.

 

Bazıları taş banklara oturmuş şişeyi paylaşıyorlardı. Martılar telaşsız ve aptal uçuşlarındaydılar. Yetmişlik-seksenlik karılar kocaları öldükten sonra kendilerine kalacak evleri satıp satmamayı tartışıyorlardı.

 

Her şeye rağmen huzur vardı havada. Denize doğru yürüdük. Çok az konuşarak. Mutluyduk birlikte. İki sandviç, biraz cips ve içecek bir şeyler aldım. Kuma uzanıp atıştırdık.

 

Birbirimize sarılıp uyuduk bir süre. Sevişmekten bile güzeldi sanki. Gerilimsiz bir birlikte akış. Uyandıktan bir süre sonra eve döndük. Yemek pişirdim. Yemekten sonra birlikte oturmayı teklif ettim.

 

Bir şey söylemeden uzun uzun baktı bana. Sonra yumuşak bir sesle, “Olmaz,” dedi. Onu bara bıraktım, çıkmadan önce eline bir içki tutuşturdum. Bir ambalaj fabrikasında iş buldum. Hafta öyle geçti.”

 

Kasabanın En Güzel Kızı’nda yer alan öyküleri, Charles Bukowski’nin haklı şöhretini kazanmasının en iyi örnekleri sayılıyor.

 

Bukowski bu öykülerde kendi hayatından yola çıkarak, kaybedenlerin dünyasına, ayyaşlar, kaçıklar, düzenbazlar, fahişelerden oluşan bir dünyaya kendine has farklı bir mercekten bakıyor ve her şeyi olabildiğince açık ve net anlatıyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.