İyi Aile Yoktur - Nihan Kaya - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İyi Aile Yoktur – Nihan Kaya

İyi Aile Yoktur – Nihan Kaya

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Nisan 2nd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 251
Yazar: Nihan Kaya

3.373 Kişi Tarafından Görüldü

 

 

İyi aile yoktur. Ya da paradoks şu ki iyi aile, “İyi aile yoktur” düsturuyla hareket edebilen ailedir.

 

İnsanlar çocuk sahibi olduğunda farkında olmadan kendi çocukluğuna dair hisleri yaşar. Çocuğumuzla ilişkimiz, anne-babamızla ilişkimizin devamıdır.

 

Çocuğumuzla doğru bağ kurma, kendi çocukluğumuzu ve içimizdeki çocuğu tamir etmekle olur. Her insanın içinde anne, baba, çocuk vardır ve güçlü psikoloji aslında, içimizdeki çocuğun güçlü olduğu, saygı gördüğü psikolojidir.

 

Bu kitabın sunduğu farklı bakış açısıyla, neden acı çektiğimiz, sevilmeyi neden isteyip sevgiyi kaybettiğimizde neden üzüldüğümüz, işlerimizi neden ertelediğimiz gibi kendimize dair birçok şeyin altındaki nedeni yepyeni bir gözle, şaşkınlıkla keşfedeceksiniz.

 

İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde Psikanaliz yüksek lisansı yapan, Avrupa ve Amerika’da psikoloji alanında konferanslarda tebliğler sunan ve çocukluk atölyeleriyle ebeveynlerle buluşan Nihan Kaya, yıllarca süren çalışmalarını bu kitapta derliyor.

 

Kimsenin konuşamayacağı, belki de çekineceği şeyleri Nihan Kaya açıksözlülükle dile getirmiş. Kitap, okuru sürekli kendi çocukluk dönemine götürmekte ve bir nevi kendi çocukluğu ile yüzleştirmekte.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.