Hızlı ve Yavaş Düşünme - Daniel Kahneman - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hızlı ve Yavaş Düşünme – Daniel Kahneman

Hızlı ve Yavaş Düşünme – Daniel Kahneman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2018
Eklenme: Eylül 4th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 567
Yazar: Daniel Kahneman

9.120 Kişi Tarafından Görüldü

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan ufuk açıcı psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen Daniel Kahneman, çağımızın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor.

Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil, pek çok alanı etkilemiş olan yazar, bu kitapta yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor. Okuyucuyla canlı bir sohbete giren yazar, sezgimize ne zaman güvenip güvenmeyeceğimizi ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretiyor.

İş ve özel yaşamımızda seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve başımıza sık sık dert açan zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerini nasıl kullanacağımızı gösteriyor. Hızlı ve Yavaş Düşünme, düşünmeyle ilgili düşüncelerinizi sonsuza dek değiştirecek.

Sanırım her yazarın aklında, okurlarının kitabı orada okumuşolmaktan yarar sağlayabilecekleri bir ortam vardır. Benimki, gö­rüşlerin ve dedikoduların paylaşıldığı, ofisteki şu ünlü su sebilinin yanı. İnsanların başkalarının yargı ve seçimlerinden, şirketin yeni politikalarından veya bir meslektaşın yatırım kararlarından bahse­derken kullandıkları söz dağarcığını zenginleştirmeyi umuyorum.

Dedikoduyla neden ilgileniriz? Kendi hatalarımızı görmek yerine başkalarınınkini tanımlayıp sınıflandırmak hem çok daha kolay hem daha zevklidir.

Kendi inanç ve isteklerimizi sorgulamak en iyi zamanda bile zordur, en çok ihtiyacımız olduğundaysa özellik­le zordur, ama başkalarının bilgili görüşlerinden yararlanabiliriz.

Birçoğumuz arkadaş ve meslektaşların yaptığımız seçimleri nasıl değerlendireceğini otomatik olarak tahmin ederiz; beklenen yargı­ların nitelik ve içeriği bu bakımdan önemlidir.

Hakkımızda yapıla­cak akıllıca dedikoduların beklentisi ciddi bir öz eleştiri için güçlü bir dürtüdür; işte ve evdeki karar mekanizmamızı iyileştirmek için yılbaşında aldığımız kararlardan daha güçlü.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.