Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis - Mehmet Yaşar Kandemir - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis – Mehmet Yaşar Kandemir

Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis – Mehmet Yaşar Kandemir

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 70
Yazar: Mehmet Yaşar Kandemir

2.580 Kişi Tarafından Görüldü

Bir iş adamı eve dönerken, duvar dibinde geceyi geçirmeye çalışan yaşlı bir zenci görmüş. Çocuklar korkmasın diye kimse evine almamış. Tüccar onu evine götürür, sıcak çorba, temiz çamaşırlar ve yatacak yer verir.


Gece yarısı içeri sızmaya çalışan hırsızları farkeden zenci, -HEY NE OLUYOR diye haykırınca, karanlıkta beyaz çamaşırların hareket ettiğini gören, hırsızlar korkuyla pencereden atlayınca bacakları kırılmış ve yakalanmışlar.


Peygamberimiz ne güzel buyurmuş: “İnsan, kardeşine yardım ettiği sürece Allah da ona yardım eder.”

Taktim

Yüce Rabbimiz kullarının mutlu olmasını ister. Onlara mutlu olmayı öğretmek için peygamberler gönderir. Peygamberler insanların rehberi ve öğretmenidir. Onlara hem Allah Teâlâ’nın buyruklarını, hem de dünyada nasıl yaşamaları gerektiğini öğretirler.

İlk peygamber Hz. Âdem’den son peygamber Hz. Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellemefendimize kadar hep böyle olagelmiştir. Peygamber efendimizin sözlerine hadis dendiğini biliyorsunuz.

Yüce Rabbimizin buyruğu olan Kur’an-ı Kerim’i bize getiren Efendimiz, bu ilâhî buyrukları hadisleriyle açıklamıştır. Sevgili Efendimiz bize hem dünyada hem de dünyadan sonraki hayatımızda mutlu olmak için ne yapmamız gerektiğini hadisleriyle öğretmiştir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.