Herkes İçin Siyer - Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Herkes İçin Siyer  –  Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi

Herkes İçin Siyer – Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Nisan 9th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 264
Yazar: Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi

3.053 Kişi Tarafından Görüldü

Peygamber (s.a.v.) sevdalısı ve şairi olan Hassân b. Sâbit’e (r.a.), “Muhammed’i övecek bir şiir oku!” dediklerinde, “Ben sözlerimle Muhammed’i (s.a.v.) övemem, bilakis Muhammed (s.a.v.) ile sözlerimi güzelleştirmiş olurum,” demiştir.

İşte Herkes İçin Siyer’in amacı, Efendimiz’in (s.a.v.) o bereketli ömrüne yapacağımız yolculukla güzelleşmek, onun hayatından kendi hayatımıza güzel hasletler aktarabilmektir…

Bu kitapla umuyoruz ki Allah Resûlü (s.a.v.) hayatımızın her alanına dokunacak ve hiçbir yer kalmayacak ki onun eli değmemiş, onun sesi, onun sedası işitilmemiş olsun. Çünkü biliyoruz ki yitik dünyamız ancak onunla anlam kazanabilir.

Daralan ufuklarımız ancak onunla genişleyebilir. Sahâbeye hasret kalan yüreklerimiz ancak onun zamanlar ve zeminler üstü mesajlarıyla bir karşılık bulabilir.

Bundan dolayı siyer her ne kadar bir insanın, bir beşerin hayatı olsa da, aslında bütün bir beşeriyetin hayatıdır. Çünkü kim olursa olsun, herkese söylenmiş bir söz vardır…

Bekir Develi ve Muhammed Emin Yıldırım ‘ın soru-cevap şeklinde ve sohbet tarzında kaleme almış olduğu bu eser adından da anlaşlacağı üzere herkes için yazılmış.Dili sade,anlaşılır ve güzel .

İlk sayfalarından itibaren,Hz.Muhammed’in onu gören herkeste bıraktığı o naif etki,sarsılmaz ve taviz vermez ahlakının nice yüksek şahsiyetlere söylettiği “Allahu Ekber “nidaları ile Mekke sokaklarında tevhide atılan adımlar yankılanıyor içinizde…

O sevindiğinde seviniyor yine O’nunla hüzünleniyorsunuz

Peygamber efendimizin doğumundan itibaren başlayarak çocukluk, gençlik, peygamberlik ve hicret dönemine kadar olan kısmı anlatan olaylara sahabelerin hayatlarında da örnekler vererek anlatılan söyleşisi tadında bir kitap.

Kitabın en büyük özelliği bazı sayfalarda yer alan karekodlar sayesinde bazı bilgiler görsel olarak ta verilmiş. Bu tarz kitaplardan farkı bu iken ikinci farklılık ise bazı yaşanılan olayların siyer açısından bakış açısı sunulmalıdır.

“Herkes İçin Siyer – Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.