Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens

Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: Sayfa Sayısı: 390
Yazar: Yuval Noah Harari

7.415 Kişi Tarafından Görüldü

Hayvanlardan Tanrılara Kitabında, vakit vakit işittiğimiz, ba­zen de büyük bir dataçlikle kullandığımız “Ne oldum demeyeceksin, nasıl biteceğim diyecek­sin” sözü, aslen ahvalimizi açıkla­maya en uygun deyişlerin başlangıcında. Çünkü hiç vazgeçmeden ipin ucunu kaçıran insanoğlu olarak, nereden nereye geldiğimizin farkındayız bel­ki, ama nereye gittiğimizi o kadar seçemiyoruz.

Kurduğu kültür, evrilen huy­ları, edindiği ve sürekli genişlettiği bilgi dağarcığı, sınırları zorlayan bulgu ve icatları insanoğlunun ilk günden bugüne “ürkütücü” ilerleyişinin simgeleri aslında.

Ayağını toprağa basıp oradan çekişi arasında geçen zamanda, kendisini devamlı yeniden tanımlamak için boyutunu sürekli değiştiriyor. Bu anlamda Bilişsel Devrim, tarım Devrimi ve Bilimsel Devrim gibi dönüm noktaları, hem atalarımızla bağlantı kurmamızı sağladı bununla beraber o bağı kopardı. Yuval Noah Harari de bu fikirden hareketle Hayvan­lardan Tanrılara Sapiens: İnsan Türünün Kısa Bir zamanı adlı ki­tabıyla “ne olduğumuza” ve “nasıl sonuçlanacağımıza” dair ilginç bir münakaşa başlatıyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.