Hayat Kitabı - Eduardo Punset - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hayat Kitabı – Eduardo Punset

Hayat Kitabı – Eduardo Punset

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2010
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 336
Yazar: Eduardo Punset

1.691 Kişi Tarafından Görüldü

Lynn Margulis’in editörlüğünde hazırlanan “Hayat Kitabı : Zamanımızın Büyük Bilimcileriyle Söyleşiler” kitabı nda Eduardo Punset’in yaşam ve evren hakkında yaptığı söyleşiler yer alıyor.

İspanyol televizyonu TVE’de popüler bilim ile ilgili konuların işlendiği “Redes” adlı programı sunan Punset şu soruların cevabını arıyor:

Bana göre, Steıvart Brand’ın dediği gibi, “Sadece bilim de kaydadeğer haber var; gerisi söylenti ve dedikodu .” Gerçek dünyanın gerçek özelliklerine yönelik dikkatli bir analiz ve serbest bir sorgulama olarak bilim hâlâ bilgiye giden en güçlü, dürüst ve müştereken yararlı yol gibi görünüyor.

Dünya klasmanında bir bilim, sosyal sınıf, ırk, yaş, cinsiyet, milliyet veya diğer ayırıcı etkenler ne olursa olsun, temelde, gözlem ve inceleme yapmak isteyen tüm insanların ulaşabileceği bir şeydir. Hakiki bilimsel etkinlik, bir bilgilenme yöntemi olarak, mistik veya dinî inanç öğretileri üzerinden edinilen bilgiyle taban tabana zıttır.

Bilimcilerce yapılıp açıklanan uluslararası temel bilimin doğası gereği sınırlı olan bulguları, bilerek düşünmemize, hayatımızdan zevk almamıza ve onu kontrol etmemize yardım ediyor ve tabii teknolojik ilerlemeye yol açıyor. Ama özgür sorgulamaya dayalı fazlasıyla sosyal bir etkinlik olan bilim, bilimin teknolojik uyarlamasıyla aynı şey değildir.

Şu ana vasıflara sahiptir bilim: fizikî ve canlı dünyadan seçilen unsurların gözlem ve ölçümü, gözlem ve ölçümlerin yayın yoluyla dürüst ve açık bir bildirimi, yayınlanan sonuçların diğer bilimcilerce analizi ve eleştirisi ve yeni sonuçların zor kazanılmış mevcut bilimsel birikim ve yerleşmiş olgularla tutarlılığına ilişkin doğrulama.

Kariyerlerinin zirvesindeki büyük bilimcilerle yapılmış söyleşilerden oluşan kitabımız, okurların bilimsel gerçekleri, ünlü insanların özel hayatlarına ilişkin dedikodulardan çok daha fazla istediği varsayımı üzerine kurulmuştur.

Araştırmacılardan önemli sorular üzerine anlaşılır açıklamalar talep edilmiştir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.