Hayalci (Strange the Dreamer Serisi 1) - Laini Taylor - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Hayalci (Strange the Dreamer Serisi 1) – Laini Taylor

Hayalci (Strange the Dreamer Serisi 1) – Laini Taylor

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Eylül 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 372
Yazar: Laini Taylor

1.157 Kişi Tarafından Görüldü

Yetim kütüphaneci Lazlo Strange’in en büyük korkusu, hayallerine ulaşamamaktı. Gizemli kayıp şehir Hıçkırık, beş yaşından beri Lazlo’nun düşlerini süslüyordu ama dünyayı gezip kayıp şehri bulabilmek için çok daha cesur ve bilgili olması gerekiyordu. Ancak beklenmedik bir fırsat doğdu ve Lazlo’nun yolu, Tanrıkatili denen ve efsanevi savaşçıları ile birlikte çıkagelen kahramanla kesişti. Hayalcinin bir karar vermesi gerekiyordu. Ya bu fırsata tutunacak ya da düşlerine sonsuza dek veda edecekti.

Hıçkırık’ta iki yüz yıl önce neler yaşanmıştı da gizemli şehir, dünyanın geri kalanından kopmuştu? Tanrıkatili, hangi tanrıyı katletmişti? Ve çözmeye çalıştığı büyük sorun neydi? Hepsinin cevabı Hıçkırık’ta yatıyordu. Ancak daha da büyük sırlarla birlikte. Lazlo’nun rüyalarına giren mavi tenli tanrıça da kayıp şehirdeydi. Lazlo, varlığından bile emin olmadığı bir kızı rüyalarında nasıl görebiliyordu? Ve bütün tanrılar öldüyse, kız neden bu kadar gerçek görünüyordu?

“En büyük, en cesur, en büyüleyici hayali buydu. Dünyanın öbür ucuna gidip gizemi kendisi çözmek istiyordu. Elbette böyle bir şey imkânsızdı. İyi de imkansızlık hayalcinin hayal kurmasına engel miydi?”

Lazlo Strange, bir yetim olarak keşişlerin yanında büyüyüp sonrasında bir kütüphaneci olur. Hayatı boyunca masalları araştırıp bilinmeyen bir şehir olan Hıçkırık hakkında bilgi edinmeye çalışır. Kütüphanede bir gün hayatı boyunca beklediği bir fırsat kapısına gelir. Yıllardır aradığı o şehri bulmak için yolculuğa çıkar..

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.