Güneşi Uyandıralım - Jose Mauro De Vasconcelos | Pdf Kitap

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Güneşi Uyandıralım – Jose Mauro De Vasconcelos

Güneşi Uyandıralım – Jose Mauro De Vasconcelos

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 256
Yazar: Jose Mauro De Vasconcelos

29.148 Kişi Tarafından Görüldü

Güneşi Uyandıralım, Jose Mauro De Vasconcelos’nin yazdığı şeker portakalı romanın kahramanı olan Zeze’nin yaşadıklarının ve maceralarının devamı niteliğindedir. Zeze’nin ailesi çok fakir bir ailedir.

Bu yüzden Zeze daha iyi eğitim alsın diye onu zengin bir aileye verirler. Zeze’nin yeni ailesi zengindir fakat çok alıngan bir yapıya sahiptirler.

Zeze, aradan geçen zamanla büyür fakat yaramazlıklarından hiç vazgeçmez. Fakat 3. Sınıfa geldiğinde bademcik ameliyatı olur ve boy ve kilo olarak büyümeye başlar.

Bu kitapta Zeze artık ergenlik çağına gelmiştir. Artık yüreğinde çok daha büyük hüzünler vardır.

Zeze sürekli olarak üvey ablası ile çekişen ve üvey annesinin tertip düzen baskılarına maruz kalan bir çocuktur.

Zeze üvey babasının iyimser olan tavırlarına da karşılık vermemektedir. Evin içindeki tek anlaşabildiği kişi de evin aşçısıdır. Okul hayatı sürekli maceralıdır ve sürekli olarak cezalara maruz kalmaktadır.

Bu disiplin hastası olan okulda sevdiği tek arkadaşı Tarcisio’dur. Ayrıca birde ona adı ile hitap etmesine izin verdiği sevgi dolu olan öğretmeni Peder Paul’u sevmektedir. Zeze kalbinde sakladığı biricik kurbağası Adam ile birlikte büyük hayat tecrübeleri yaşar.

En büyük hayat tecrübesi de aşk olmuştur. Zeze artık aşkı öğrenmeye başlamıştır ve en zoru da aşkın getirdiği zorluklardır. Zeze bu zorluklarla baş ederken başından pek çok macera geçmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.