Gölgeler Koridoru (Bir Sufinin Günlüğü) - Muhyiddin Şekur - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gölgeler Koridoru (Bir Sufinin Günlüğü) – Muhyiddin Şekur

Gölgeler Koridoru (Bir Sufinin Günlüğü) – Muhyiddin Şekur

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2013
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 247
Yazar: Muhyiddin Şekur

1.114 Kişi Tarafından Görüldü

“O bu dünyada yaşıyordu ama verdiği kararlar,zihnine ve kalbine Ruhü’l-Kudüs’ten gelen ilhama dayanıyordu.Şeyh’in bu ilhama mazhar olmasının sebebi,nazarını Ruhü’l-Kudüs dışında bir membaa çevirmemesiydi” (Syf:164) diyor.

Ruhü’l Kudüs Cebrail a.s değil mi?Cebrail’den mi ilham alıyor bu Şeyh?Yoksa yazar burada başka bir anlamda mı söylüyor,ben anlamadım…

“Şayet benim kulağa tatlı gelen fısıltılarımı işitemiyorsan, o hâlde hayat öğretsin sana öğrenmen gerekenleri…”

Amerika’da doğan, orada İslam’la tanışan, çeşitli Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde psikolojik danışmanlık dersleri veren ve şu anda misafir öğretim üyesi olarak Türkiye’de bulunan Muhyiddin Şekûr’un yıllardır beklenen kitabı; Gölgeler Koridoru.

Şekur’un tasavvufla tanışma serüvenini anlattığı ilk kitabı Su Üstüne Yazı Yazmak bugüne kadar yüzbinlerce kişiye ulaştı. Okuyan herkesi derinden etkiledi. Yaşadığımız hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, her tecrübenin bizi bir hâlden başka bir başka hâle hazırladığını hissettirdi.

Muhyiddin Şekûr, uzun zamandır beklenen Gölgeler Koridoru’nda, aynı akıcı üslupla hakikatte hepsi birer hikmete işaret eden hayat derslerine devam ediyor. İsmi Furkan Suresi’ndeki “Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmedin mi? Eğer dileseydi, onu elbet hareketsiz kılardı” ayetinden mülhem olan Gölgeler Koridoru’nda görünmeyen dünyayı keşfetme tecrübelerini daha ileriye taşıyor.

Görünene odaklanıldığında kolayca üzerinden atlanıp geçilebilen sıradan olayların, görünenin ötesine nüfuz edildiğinde hakikate uzanan bir nişaneye dönüştüğünü gösteriyor.

Gölgeler Koridoru, insana önce kendi bâtınına, enfüsî âlemine, sonra dış dünyadaki olayların iç yüzüne, yani aslında hakikate dair bir kavrayışa nasıl ulaşılabileceğine dair küçük ama etkileyici denemeler yaptırıyor.

Bazen bir gece yürüyüşünden, bazen bir ateş böceğinden, bazen bir veranda inşaatından, bazen insanlığı tarif edilmez acılara sürükleyen savaşlardan yola çıkarak bakışımızın nereye odaklanması gerektiğine yönelik hatırlatmalarda bulunuyor. Gölgeler Koridoru, hakikat yolcularının kaçırmaması gereken bir roman. Adeta karanlıkta kalan insana yolunu gösteren bir “altın iplik”…

“İster Hristiyan olun,ister Budist,isterse başka bir dine mensup olun,Müslüman (Allah’a teslim)olduğunuz sürece mesele yok.”

Ve kitabın sonunda ŞEYH’TEN DEYİŞLER bölümünde bu defa şunu söylüyor zat-ı muhterem :

“Yolu İslam’ın içinde aramalı.İslam’ın dışındaki her yol Allah’ı inkarla malul olduğundan,sonuçsuzluğa ve anlamsızlığa mahkumdur”

 

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.