Gölge Oyunu - Joseph O'Connor - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gölge Oyunu – Joseph O’Connor

Gölge Oyunu – Joseph O’Connor

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Ocak 18th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 432
Yazar: Joseph O’Connor

1.147 Kişi Tarafından Görüldü

Gölge Oyunu’nun baş kişisi Bram Stoker, en ünlü vampir Kont Drakula’nın yazarı. Ancak Gölge Oyunu, onun yeni evli bir genç olarak sokaklarında Karındeşen Jack’in dolaştığı, kulüplerinde Oscar Wilde’ın gösteriş yaptığı Victoria dönemi Londrası’na gelişiyle başlar.

Henry Irving, Victoria Londra’sının en ünlü aktörü ve tiyatro izlenimidir. Tiyatroya çığır açan fikirler sunarak, muhteşem, şok edici ve her zaman eğlenceli olan performansları sahneye taşıdı. Irving, onu dünyanın en büyük tiyatro salonu yapmak amacıyla kendi Londra tiyatrosunu açmaya karar verdiğinde, onu yönetmek için Bram Stoker adıyla edebi hırslara sahip genç bir Dublinli memuru tutar. Irving’in tiyatrosu itibar ve finansal ödeme gücü açısından büyüdükçe, yüzyılımızın en sevilen aktrisi olan ve her gece sadece izleyicilerine değil Stoker ve Irving’e de büyü yapan, göz kamaştırıcı yetenekli başrol oyuncusu Ellen Terry olan mummer şirketini cezbeder.

Bram Stoker’in Lyceum Tiyatrosu’ndaki olağanüstü deneyimleri,Sabahın erken saatlerinde bir seri katil tarafından terörize edilen bir Londra sokaklarında yürüyüşleri, Irving’le olan uzun, fırtınalı ilişkisi ve Ellen Terry ile bulduğu yakınlık, şimdiye kadar yayınlanan en ikonik ve en çok satan doğaüstü hikaye DRACULA’yı yazması için ona ilham veriyor. .

Stoker, İngiltere’nin en ünlü Shakespeare oyuncusu Henry Irving’in meşhur tiyatrosu Lyceum’un müdürü olunca, hevesle sürdürdüğü görevinde ve muhafazakâr bir toplumun standartlarına uymada gösterdiği başarıyla hayatının rotası değişir.

Hayatı ve tutkuları bencilce idare etmekte ustalaşmış Irving’le dostluğunun arasına İngiltere’nin en ünlü aktrisi, Lyceum’un da yıldızı güzeller güzeli Ellen Terry girince üçünün de yolları umulmadık yönlere sapar. Stoker’ın yazacağı romanın korkutucu kahramanı Kont Drakula’yı esinlendiren kişi ise hiç uzağında değildir.

2019’da İrlanda Kitap Ödülleri’nde Eason Ödülü’nü kazanan, Sunday Times tarafından yılın romanı seçilen, Costa Ödülü’ne aday olan Gölge Oyunu’nda, İrlanda’nın en güçlü çağdaş yazarlarından Joseph O’Connor, enerjik bir dille, büyüleyici bir tablo içinde sunduğu sisli Londra’yı fonuna alan muhteşem bir atmosfer yaratmış.

“İrlanda’nın en iyi öykü anlatıcısı.” The Sunday Independent

“Gölge Oyunu keşke ben yazsaydım diyebileceğim bir kitap.” Sebastian Barry

Joseph Victor O’Connor Kimdir

İrlandalı bir romancıdır. 2002 tarihli Deniz Yıldızı adlı tarihi romanı , uluslararası bir numaralı en çok satanlardandı. Bir yazar olarak başarıya ulaşmadan önce Sunday Tribune gazetesi ve Esquire dergisinde gazeteciydi . Raidió Teilifís Éireann’a (RTÉ) düzenli olarak katkıda bulunuyor ve İrlandalı sanatçılar derneği Aosdána’nın bir üyesidir

10 Şubat 1985’te O’Connor’ın annesi bir araba kazasında öldü. The Salesman (1998) ‘de Sweeney karakterinin annesini bu şekilde öldürttü.

2002 yılında roman yazdım Denizi Yıldızı , Ekonomist 2003. His 2010 romanın üst kitap biri olarak tescil, Hayalet Işık gevşek aktris yaşam dayanmaktadır Maire O’Neill Mary “Molly” doğmuş, Allgood ve İrlandalı oyun yazarı John Millington Synge ile ilişkisi . 2010 yılında Londra’dan Harvill Secker tarafından yayınlandı .

O’Connor, New York Halk Kütüphanesi’nde Araştırma Görevlisi ve New York Şehir Üniversitesi Baruch College’da Misafir Yazarlık / Yazarlık Profesörü olarak görev yaptı .

2014’te, Limerick Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazarlık Yüksek Lisansı üzerine ders verdiği Frank McCourt Yaratıcı Yazarlık alanında açılış başkanı olarak ilan edildi .

RTÉ Radio 1’de bir akşam haberleri ve güncel olaylar programı olan Drivetime programına düzenli olarak katkıda bulundu .

O’Connor’un 2019’da yayınlanan son kitabı Shadowplay , Roman kategorisinde 2019 Costa kitap ödülüne aday gösterildi.

KAZANAN: YILIN ROMANI, Bir İrlandalı Post Kitap Ödülüne Ait

2020’nin En İyi Tarihi Kurgu Kitabı New York Times’ın en çok satan yazarı Joseph O’Connor’dan 2020’nin En İyi Tarihi Kurgu Kitabı, Londra’da sarsılan West End tiyatrosunun altın çağında geçiyor. Karındeşen Jack’in suçlarından.

Seçilmiş Yayınları

Kovboylar ve Kızılderililer (1991)

Gerçek İnananlar (Kısa Hikayeler)

Zeytinler Bile Kanıyor: Charles Donnelly’nin Hayatı ve Zamanları (1993)

Desperadoes (1993)

İrlandalı Erkeğin Gizli Dünyası (1994)

İrlandalı Erkek Evde ve Yurtdışında (1996)

Tatlı Özgürlük: İrlanda Amerika’da Seyahat (1996)

The Salesman (1998)

Inishowen (2000)

Komedyen (2000)

İrlandalı Erkeklerin Sonu (2001)

Deniz Yıldızı (2002) [11]

Redemption Falls (2007)

Hayalet Işık (2010)

Neredeydin? (2012)

Her Şeyin Heyecanı (2014)

Gölge Oyunu (2021)

Gölge Oyunu Kitabı tanıtım amaçlı olarak yayınlanmıştır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.