Göldeki Kadın - Raymond Chandler - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Göldeki Kadın – Raymond Chandler

Göldeki Kadın – Raymond Chandler

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2012
Eklenme: Eylül 5th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 290
Yazar: Raymond Chandler

1.581 Kişi Tarafından Görüldü

Philip Marlovve bu kez Los Angeles’ın taşrasında geziniyor. Dağların arasında, Puma Gölü’nün kıyısında… Kentte binalardan oluşan gürültülü cangılın yerini burada gerçek ağaçlardan oluşan dingin bir orman alıyor.Ama ormandaki dinginlik de kısa sürede insan eliyle bozuluyor.

O enfes gölün içinden bir kadının cesedi çıkarılıyor. Ve Marlowe, katili bulmak için, her şeyin başladığı yere, kente geri dönüyor. Çünkü karanlığın kalbi vahşi doğada değil, insanın yarattığı uygar kentlerin merkezinde atıyor.

Karanlık ilişkilerle sarmalanmış kentliler, kirli polisler, dişiliklerini kullanarak bu acımasız erkek dünyasında ayakta kalmaya çalışan güzel kadınlar… Yani bildiğiniz insanlık durumu. Dedektifimiz ilginç bir hikâyeyle bizi bu insanlık durumuyla bir kez daha yüzleştiriyor.

Genç kadın tabancanın namlusunu göğsüme dayadı. “ Bu defa çok yakından ateş edeceğim için tutturamamak diye bir şey olmıyacak” dedi.“Ellerini havaya kaldır ve kıpırdamadan dur. En küçük bir hareket yaparsan ateş ederim !

”Ellerimi kaldırdım . Sol eliyle üstümü aradı. Silâh bulamamıştı. Buna epey şaşırdı.Güldüm . “ Yaptığın her işte bir aksayan taraf var ,”dedim .“ Bir kere çok yakın duruyorsun . Bir vuruşta tabancayı düşürebilirim . Üstelik tabancanın emniyetini de açmamışsın ! . . .

”Bu sözlerim onu paniğe uğrattı. G eri çekilmek istedi.Şimşek gibi üzerine atıldım . Bir elimle tabancayı tutan bileğini yakalarken , öbür elimle saçlar ına sarılıp ,bağırmasını önlem ek için kafasını göğsüme bastırdım .

Genç kadın debeleniyor, kurtulmaya çalışıyordu.Tam bu sırada arkam da bir hışırtı oldu. Bütün farkettiğim bundan ibaret kaldı. Birden karanlığa gömüldüğümü hatırlıyorum …

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.