Gizli Bahçe - Frances Hodgson Burnett - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gizli Bahçe – Frances Hodgson Burnett

Gizli Bahçe – Frances Hodgson Burnett

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Ağustos 27th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 280
Yazar: Frances Hodgson Burnett

911 Kişi Tarafından Görüldü

İçerdikleri hikaye ve masallarla çocuklara iyiliği ve kötülüğü, adaleti, paylaşmayı, empati kurmayı, doğayı sevmeyi, kalabalık içinde birey olabilmeyi anlatan bu kitaplar, akıcı anlatımları ve birbirinden güzel çizimleriyle öne çıkıyorlar.

 

İlköğretim öğrencileri tarafından okunması tavsiye edilen eserlerden oluşan bu özel çalışmayı genç okurlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Bütün çocukların, gözlerinin önünde olsa da “gizli” denilen her şey ilgilerini çeker. Onun gizemini çözmek için tüm fedakârlıklara katlanırlar.

 

Marry Lennox’u da Hindistan’da anne babasını kaybettikten sonra, dayısının şatosunun bulunduğu İngiltere’ye geldiğinde, bir gizli bahçe bekliyordu. Gizli bahçeye girmek yasaktı.

 

Ne ki Mary, gizli bahçenin önce anahtarını, sonra da kapısını bulmakta gecikmedi. Hizmetçi Martha’nın kardeşi Dickon, ona gizli bahçede rehberlik edecekti. İki çocuk, kuşlarla, sincaplarla dost oldular; çiçeklere, ağaçlara âdeta yeniden hayat verdiler.

 

Ama şatoda mutsuz, odasından çıkmayan, hasta bir çocuk vardı: Dayısının, annesini bebekken kaybeden, tekerlekli sandalyeye mahkûm oğlu Colin…

 

Mary ile Dickon ise gizli bahçe gibi Colin’e de hayat vermekte kararlıydı. Onu gizli bahçeye götüreceklerdi.

 

Çocuklarınızın düşlerini yeşerteceği gizli bahçelere hep ihtiyaçları olacak.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.