Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) - Aidin Salih - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih

Gerçek Tıp (Yitik Şifanın İzinde) – Aidin Salih

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Temmuz 25th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 429
Yazar: Aidin Salih

1.614 Kişi Tarafından Görüldü

 

‘Gerçek Tıp’, hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

 

Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla ‘az yiyerek’ ve ‘doğru beslenerek’ sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

“Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi” (Buhari, Kader, 4)

 

Aidin Salih Kimdir

 

 

Hekim Aidin Salih 4 Mart 1943 yılında (27 Safer, 1362) Ukrayna’nın Brusovka köyünde dünyaya gelmiştir. O yıllar 2. Cihan Harbi dönemiydi ve Ukrayna Alman Ordusu’nun işgali altındaydı. Aidin Salih’in çocukluğu zor şartlar altında geçmiştir ama savaş sonrası dönemde  ilkokul, ortaokul ve liseyi başarıyla tamamlamış, devamında Lugansk şehrinde Tıp Koleji’nden mezun olmuştur.

 

Hastanelerde çalışmış, modern tıpla fiilen ve yakından tanışmıştır. Hayatını değiştirecek olan ilk tıp tecrübelerini savaş sonrası yapılandırılan hastanelerde edinmiştir. Modern tıbbın temel prensiplerine karşı skeptik bakış açısı o dönemde şekillenmiştir.

 

Ailesi ve kendisinin ağaç kabukları, dalları ve otlarla idare ettiklerini; bahar geldiğinde hatmi çiçeklerinin tomurcuklarını görüp “kurtulduk…” diye sevindiklerini yine hikmet nazarıyla anlatmıştır.

 

Bu kitap hakikati aradığı uzun yıllar sonucunda sentezlediği bilgilerin neticesidir. Eşi Muhammed Salih;  eğitimini aldığı yöntemlerle iyileşmediğini fark ettiğinde doktorluk yapmayı bıraktığını; kendisine faydası olmayan bir doktorun, hastalarına da fayda veremeyeceğine inandığını dile getirmiştir.

 

“ Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde” kitabının ilk baskısıyla birlikte düzenli dersler vermeye başlamıştır. “Uyuyan bir sünnetimi uyandırana yüz şehit sevabı vardır.” hadis-i şerifine binaen Türkiye’de Peygamber sünneti olan  hacamat uygulamalarının yaygınlaşmasına vesile olmuştur.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.