Gençler İçin Fikrimizin Rehberi (Gazi Mustafa Kemal) - Erol Mütercimler - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gençler İçin Fikrimizin Rehberi (Gazi Mustafa Kemal) – Erol Mütercimler

Gençler İçin Fikrimizin Rehberi (Gazi Mustafa Kemal) – Erol Mütercimler

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2013
Eklenme: Şubat 3rd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 1210
Yazar: Erol Mütercimler

1.752 Kişi Tarafından Görüldü

Ortaokula gelene kadar Mustafa’ydı…
Matematik yeteneğiyle Mustafa Kemal oldu…
Emperyalizmi dize getirdi, Gazi Mustafa Kemal oldu…
Yüzlerce yılın kökleşmiş alışkanlık ve geleneklerini yıktı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu… Türk halkı ona, “Atatürk,” dedi.
Türkiye’de doğan ve parlayan yıldız, bize izleyeceğimiz yolu gösterdi, “Fikrimizin Rehberi” oldu.

“Onun insan olarak ülküsü, iyilik, güzellik ve doğruluk idi. Siyaset adamı olarak ülküsü de, ekmek, eğitim ve barış idi. Bu ülkülerini gerçekleştirmek sorumluluğunu içinde duyduğu için cesaretle, imanla, bilgi ve akılla çalıştı. Yalan ve yanlış üzerine kurulan örgütleri yıktı.

Kendisinden halife olmasını isteyenlere, “Hayır, Cumhuriyet kurulacaktır,” dedi. Hasta hayal arkasından sürüklenip büyük fetihlere girişmek isteyenlere Misak-ı Millî’yi gösterdi. Kurtuluş için cami yapılmasında direnenlere, “Halk, cami değil, fabrika ve okul istiyor,” yanıtını verdi. Ölmüş geleneklere asılmakta yarar, umanlara da, “Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir,” diyerek gerçek kurtuluşun yolunu gösterdi.

Devrimde yabancı ülkelerdeki bazı liderlerin kasaplıktan, sıvacılıktan, çetecilikten yetişerek ülkelerinin başına geçip sırtlarına mareşal üniforması geçirdikleri ve savaşı ülküleştirdikleri sırada o, üniformasını attı, gazilik ve mareşallik rütbe ve unvanını bir tarafa bıraktı, ülke savunması dışında savaşı ‘bir cinayet’ olarak mahkum etti.

Ve uygar insanlığın kalbinde yaşayan yüce bir duyguyu, ‘Yurtta barış, dünyada barış,’ diye ilan etti.” Bu kitapta okuyacağınız öykü yalnızca bir liderin, bir komutanın, bir devlet adamının, bir devrimcinin, özyaşamöyküsü değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de kurtuluş, kuruluş ve küreselleşme fırtınasında
savruluşunun da öyküsüdür.

Bu kitapta okuyacağınız öykü yalnızca bir liderin, bir komutanın, bir devlet adamının, bir devrimcinin, yaşamöyküsü değil, Türkiye Cumhuriyetinin de kurtuluş, kuruluş ve küreselleşme fırtınasında savruluşunun öyküsüdür.


Ortaokula gelene kadar Mustafa’ydı…
Matematik yeteneğiyle Mustafa Kemal oldu…
Emperyalizmi dize getirdi, Gazi Mustafa Kemal oldu…
Yüzlerce yılın kökleşmiş alışkanlık ve geleneklerini yıktı,
Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu…


Türk halkı ona, “Atatürk,” dedi.
Türkiye’de doğan ve parlayan yıldız, bize izleyeceğimiz yolu gösterdi,
“Fikrimizin Rehberi” oldu.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.