Evrimin Kısa Tarihi - Tamer Kaya - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Evrimin Kısa Tarihi – Tamer Kaya

Evrimin Kısa Tarihi – Tamer Kaya

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2022
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkiye
Sayfa: 429
Yazar: Tamer Kaya

808 Kişi Tarafından Görüldü

Burada kaleme alınan hikâye, insanın kökenini araştırırken, bitmek tükenmek bilmeyen bir merak ve araştırma ruhu ile düşünürlerin geliştirdiği her yeni bilginin bilim yoluyla şekillendirilerek sonraki kuşaklara aktarılmasıyla, ortak bir zekâyla gerçekleştirilen “insanlığın ortaya koyduğu en büyük düşünsel devrim”in, insanın kendi evrimini çözmesinin hikâyesidir.

 

“Nereden geldik?” sorusu birçok düşünürün kafasını meşgul etmiştir.

 

Bu kitapta yaşamlarından ve çalışmalarından kesitler sunulan düşünürler, insanlığın evrimi anlama çabasında katkı sağlamış isimlerdir. Evrim fikrine bir inanç gibi sarılmadılar.

 

Bilim yolunu seçtiler. Bilimin yolu insanlığı gerçek sonuca ulaştırdı.

 

Tamer Kaya Kimdir

 

10’un üzerinde kitap bölümü yazarlığı mevcut olan Tamer Kaya’nın Temel Radyoloji Tekniği ve Kas İskelet ve Yumuşak Doku Radyolojisi başlıca ilgi görmüş kitaplarıdır.

 

1986 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Tamer Kaya, uzmanlık eğitimini 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Balıkesir Askeri Hastanesinde Radyoloji uzmanı olarak askerlik hizmetini tamamlamış.

 

Tamer Kaya, 1991 yılında Anadolu Üniversitesinde Akademik kariyerine başlamış, 2000 yılında profesör olmuştur. 1991-2006 yılları arasında aynı kurumda Radyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.

 

Çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantılara katılmıştır.

 

▆ ▇ █ ÜCRETSİZ İNDİR/OKU █ ▇ ▆

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.