Eros'un Okları 1 - Eylül Sancaktar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Eros’un Okları 1 – Eylül Sancaktar

Eros’un Okları 1 – Eylül Sancaktar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Haziran 2015
Eklenme: Ağustos 23rd, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 488
Yazar: Eylül Sancaktar

3.895 Kişi Tarafından Görüldü

Soğuk ve yağmurlu bir şubat akşamıydı. Gökyüzü adeta de­linmişçesine yağmur yağıyor, odanın camlarını döven kurşun gibi damlaların sesiyle, içeride rahatsız edici bir gürültü oluşuyordu.

Pembe rengin hâkim olduğu bu sevimli odanın sahibi ise, yine aynı renkteki pijamaları içerisinde, melekler kadar saf bir ifadeyle yatağında uyuyordu. Yüzündeki belli belirsiz tebessümlerden ve göz kapaklarının hafifçe kıpırdamalarından anlaşıldığı kadarıyla, şe­ker tadında düşler görüyordu.

Minik Defne’yi bu tatlı rüyalarla dolu uykusundan uyandıran ise yağm urun sesi olmadı. Gökyüzünde aniden beliren şimşeğin ardından gelen, kulakları sağır eden gök gürültüsüydü güzelim uy­kusunu bölen. Sıçrayarak uyandığında, hemen yanı başında duran oyuncak ayısı Bombo’ya sarıldı, kalp atışlarını dindirmek istercesi­ne.

Taş kesmiş bir halde yattığı yerde bir süre öylece kaldı ama bah­çede sağa sola sallanan ıhlamur ağacının gölgesi duvara yansıyor ve daha da çok ürkmesine sebep oluyordu. Her korktuğunda olduğu gibi, anne babasının yanına gitme arzusu doldurdu yüreğini.

Bir yandan da minik bir bebek gibi hâlâ korkuyor olmak içine doku­nuyor, utanıyordu. Oysa o artık kocaman bir kız olmuştu. Altı ya­şında kocaman bir kız…Fakat her ne kadar kendini yatıştırmaya çalışsa da dayanamaya­caktı. Duvarda dans eden gölgeleri gördükçe kalp atışları hızlanı­yor, ablalarının anlattığı ürkütücü hikâyeler geliyordu aklına. Yattı­ğı yerde doğrulduktan sonra, Bombo’ya sıkıca sarılarak ayağa kalktı ve kapıya doğru ilerlemeye başladı.

Tam kolu indirip kapıyı açmıştı ki, annesinin öfke dolu bağırışlarını duydu. Annesi bir yandan da ağlıyor, Defne’nin anlam veremediği sözler söylüyordu.

Defne, hayatını alt üst eden derin acısıyla, henüz minicik bir çocukken büyümek zorunda kalsa da, ne hayata ne de aşka olan inancını yitirmişti. Yirmi iki yaşında, üniversiteden yeni mezun olmuş bu neşeli, deli dolu kız, yaz tatilini geçirmek üzere Çeşme’ye ablasının yanına giderken umutluydu. 

Hoşlandığı adamın kalbine girmenin bir yolunu bulacak, onu kendisine sırılsıklam âşık edecekti. Peki heyecan içerisinde kurduğu bu hayaline kavuşabilecek miydi; yoksa Eros’un acımasız okları onu bambaşka bir kalbin tutsağı haline mi getirecekti? 

“Öyle mi Daphne! Ama şunu bil ki bu oyunu sen başlattın…”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.