Erkek Olmanın Tehlikeleri - Herb Goldberg - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Erkek Olmanın Tehlikeleri  –  Herb Goldberg

Erkek Olmanın Tehlikeleri – Herb Goldberg

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Nisan 19th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 230
Yazar: Herb Goldberg

1.370 Kişi Tarafından Görüldü

İkili ilişkilerde duygusal manipülasyon kitabı ile beraber duygusal ilişkilerde ve toplumda erkekleri bekleyen tehlikeler ve manüplatif yaklaşımlara karşı farkındalık yaratan bir kitap.

Erkekleri ebeveynleri yetiştiriyor, toplum şartlandırıyor, annesi (bir kadın), bir aşık, koca, baba, evin ekmeğini kazanan güçlü ve sessiz adam olmaya özendiriyor.

Tüm bu katı rollerin yerine getirilmesi imkansız beklentileri ise, erkeği duygusal açıdan kötürüm ediyor ve sonunda erken yaşta ölüp gitmesine neden oluyor.Erkekseniz, bu kitabı okuduğunuzda, kendinizi, içinde bulunduğunuz tehlikeleri, erkek” olmak için ödediğiniz bedeli kavrayacaksınız.

Bugün erkekle kadın arasındaki büyük bir fark, kadınların en azından baskı altında olduklarını biliyor olmalarıdır.

Erkeklere küçük yaştan itibaren, dünyanın “erkeklerin dünyası” olduğu,ayrıcalıklı cins oldukları söylenip durur. Sahip oldukları “ayrıcalıklar” arasında sürekli derinleşen hayal kırıklıklarıyla, tükenmişlikle ve yalnızlıkla dolu bir hayatı yaşama ve kadın muhataplarından çok önce göçüp gitme ayrıcalığının da bulunduğunu keşfettiklerinde, çoğu kez çok geç kalmış oluyorlar.

Ağır et yemekleri ile erkeklik arasındaki ilişki birçok açıdan talihsiz bir ilişki olabilir. Son zamanlarda Amerikan Kanser Derneğine, beslenmeyle ilgili kanserin, erkeklerdeki kanser vakalarının %30’unu oluşturduğu rapor edilmiştir.

En yaygın kanser türü olan bağırsak kanseri de yüksek kolesterola katkıda bulunduğu bilinen sığır etiyle bağlantılıdır.

Hayatında bir erkeği seven bir kadınsanız, kitabı okuyacak ve onun da okumasını isteyeceksiniz.Erkek Olmanın Tehlikeleri“Kadın hareketine karşılık olarak erkekteki yeni bir olgunluk düzeyini yansıtmakta…

Erkeğin kendi bedeniyle ve kendi duygularıyla tekrar bağ kurmasını sağlamakta ve kendi Eğilimlerine güvenini tekrar kazandırmaktadır.”

Bu kitabın,her erkeğin, günden güne kendini nasıl yadsıdığı ve yok ettiği konusundaki uyanışına yönelik büyük bir adım olacağını umuluyor. Ancak o zaman kendini bütün

bir insan olarak gerçekleştirebilecek ve hem erkeğe, hem de kadına, benzer bir şekilde dost ve eş olmayı öğrenecektir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.