Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) - Max Weber - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) – Max Weber

Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) – Max Weber

Lisans / Fiyat: Türkçe
Yıl: Kasım 2012
Eklenme: Ağustos 1st, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 1646
Yazar: Max Weber

2.788 Kişi Tarafından Görüldü

Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) ; Max Weber, Alman sosyo kültürel yapısı içinde yetişmiş ve bu iklimin etkisi ile eserlerini kaleme almıştır.

Buna rağmen yazmış olduğu eserler tesir bakımından Alman sınırlarını çoktan aşmıştır.

Sanayi sonrası yakın dönemin toplumsal değerlendirmesini yapan Weber küresel diye nitelendirilen bu zamanlarda hala tartışılan ve metinlerine baş vurulan bir klasik olma özelliğini sürdürmektedir. Bu da sosyolojisinin özgünlüğünü ve tespitlerinin önemini göstermesi açısından dikkate şayandır.

Weber derin bir bilgi, ayrıntısı çok çözülmesi zor olan bir dil ve yoğun bir kavramsallaştırmayla, anlaşılması zor ve yanlış anlamaya müsait eserler vermiştir. Kuşkusuz Max Weber’in geliştirdiği anlayıcı sosyoloji ulaştığı sonuçlar ve kullandığı yöntem bakımından eleştiriye açıktır ve eleştirilmesi gerekmektedir,

lâkin Weber’i eleştiren yaklaşımların bir çoğu maalesef yanlış anlaşılmadan veya tam olarak anlaşılamamadan kaynaklanmaktadır.

Bunda da en çok Weber’in ağdalı dili ve pozitif olmaktan daha çok idealist felsefeye dahil edilebilecek bir metodoloji kullanmasının payı bulunmaktadır.

“Ekonomi ve Toplum (2 Cilt) – Max Weber” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.