Egoist Beyin ve Kilo - Zaza Yurtsever - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Egoist Beyin ve Kilo – Zaza Yurtsever

Egoist Beyin ve Kilo – Zaza Yurtsever

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2014
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 232
Yazar: Zaza Yurtsever

2.228 Kişi Tarafından Görüldü

Ne yaparsan yap olmuyor, bir türlü kilo veremiyorsun. Sence neden? 

Aldığın kiloların nedeni yediklerin değil; stres çünkü. Ruh sağlığı olmadan bedensel sağlığın olmayacağı ilkesinibenimseyen Vata Stres Yönetimiyle hem kilolardanhem de hastalıklardan kurtul!

“Bu kitabın sadece obezite hastalarına değil, aynı zamanda konunun uzmanlarına da önerilebilecek bir kaynak olacağını düşünüyorum.” 
-Doç. Dr. Yunus Yavuz / Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı 

geliştirilen “Vata Stres Yönetimi” kapsamında uygulanan “stresle başa çıkma yöntemleri” altı ana bölümden oluşuyor:

  • Farkındalık,
  • Problem çözmek,
  • Kişisel tutumu değiştirmek,
  • Sıkıntıyı dengelemek,
  • Sosyal destek ve sağlık psikolojisi.

 günümüzde sadece şişmanların değil, zayıf insanların da stresle başa çıkmayı öğrenmeleri büyük önem taşıyor. Bu çerçevede “Vata Stres Yönetimi”, günümüzün stresli koşullarında yaşayan herkes için geliştirilmiş bir yöntem olarak dikkat çekiyor.

Bu yöntemle için, kişinin gerçek anlamda yaşam biçimini değiştirmesi söz konusu. Bu da, yalnızca bedensel olarak değil, psikolojik, sosyal ve ruhsal anlamda sağlıklı bir yaşama adım atmak, yaşam ve varoluşla ilgili stres yönetimi yapmak anlamına geliyor. Dolayısıyla Yurtsever’in kitabı, zayıflamak için hızlı, sağlıklı ve tehlikesiz hiçbir metodun olmadığı düşüncesinden hareketle, beklendiği gibi hızlı kilo vermeye ilişkin bir vaatte bulunmuyor. Kitap bu nedenle, insanı yeme bağımlılığına iten nedenlerle 
ilgili bilgi edinmek, bunlarla mücadele etmek ve kiloya yol açan şeyin neden bedenimiz değil de beynimiz olduğunu öğrenmek isteyenler için ideal bir rehber.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.