Douglas Adams - Otostopçunun Galaksiz Rehberi - Pdf Kitap, E-Book İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Douglas Adams-Otostopçunun Galaksiz Rehberi

Douglas Adams-Otostopçunun Galaksiz Rehberi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 712
Yazar: Douglas Adams

2.023 Kişi Tarafından Görüldü

Kitabın Özeti,

Otostopçunun Galaksi Rehberi galakside yer alan Batı Sarmal’ın bir yerinde, hiçbir şekilde haritası bile olmayan bir alanda küçük bir güneş vardır. Bu güneşin sistemi içinde mavi yeşil renkli bir gezegen vardır. Bu gezegende maymunların türünden gelmiş canlılar vardır. Bu canlılar son derece ilkeldir. Bu gezegen üzerinde yaşayan bu canlılar çok mutsuzdur. Daha doğrusu, bu gezegenin eskiden yaşayan insanları mutsuzdur. Bu mutsuzluğun çözülmesi için gerekli olarak yeşil bazı kağıt parçaları gerekli görülür. Ancak bu kağıt parçaları da mutlu değildir. Bu nedenle gezegen insanları için sorun devam eder. Normalde kol saati olanlar kendilerini önceden mutlu hissetmekteydiler. Ancak artık kimse mutlu değildir. Kol saatleri teknolojik araç kiralama Aydın olan kimseler bile mutlu değildir. Artık yaşayanlar, ağaçlardan inmenin büyük bir hata olduğunu düşünmeye başlar. Hatta bazıları da denizlerden çıkmanın bir saçmalık olduğunu düşünür. Bütün bunlar olduktan iki bin yıl sonra bir kız, sadece mutlu olmak ister. Bildiğini diğer insanlarla paylaşmak için bir telefona ihtiyacı vardır. Arthur Dent isimli adam ise bir sabah evinin yıkılacağını öğrenir. Ancak çok kısa bir süre sonra bütün gezegeni yok edileceğini bilmez. Bu sayede kendisi ve yakın arkadaşı galakside ilginç bir yolculuğa çıkar.

Kitap Hakkında

Kitap Douglas Adams tarafından kaleme alınmış bir eserdir. Kitap listeleri içinde, insanları farketmeden çok fazla düşündüren bu kitap zihin açıcı bir etkiye sahiptir.

 

D&R Yorumlarına Göre ;

“5 kitabın kalın kapaklı özel tek bir ciltte toplanmasıyla oluşturulmuş. Bir yere taşımak için uygun değil fakat gerek kapak kalitesi, gerekse kitaplıkta şık duruşu sebebiyle tercih edilmesi daha mantıklı.”

“Şu ana kadar okuduğum en güzel bilim kurgu kitaplarından biri. Öyle bölümleri var ki hayal etmek için beyniniz çatlayabilir.”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.