Don Camillo Ve Şeytan - Giovanni Guareschi - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Don Camillo Ve Şeytan – Giovanni Guareschi

Don Camillo Ve Şeytan – Giovanni Guareschi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1965
Eklenme: Ağustos 24th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 240
Yazar: Giovanni Guareschi

1.448 Kişi Tarafından Görüldü

Don Camillo Ve Şeytan; ‘Altın Palmiye Ödülü’ kazanmış olan Guareschi, ünlü bir İtalyan mizah yazarıdır. Bu ününü Don Camillo’nun yaratıcısı olmasına borçludur.

Don Camillo, Po ovasının küçük bir kasabasında papazdır. Aynı kasabanın belediye başkanı komünist Peppone ile Don Camillo arasında bitip tükenmez bir mücadele sürüp gider.

Yazar, onların kişiliklerinde evrensel sağ – sol çekişmesini tadına doyulmaz bir güldürüye dönüştürmüştür. Don Camillo dizisi, yarattığı dünya ve kişilerle, mizah edebiyatının doruklarından biri sayılmaktadır.

Ünlü Fransız komedyeni Fernandel’in oynadığı Don Camillo filmleri de, dünya sinemalarında olağanüstü bir ilgiyle seyredilmiştir.

Küçük Dünyayı Sunuş

Bu hikayeler Poovasının. herhangi bir yerinde geçer.Ben Po kıyısında doğdum. ltalya’da saygı de­ğer tek ırmak bence odur. Saygı değer olmak için bir ırmak ovada akmalıdır. Çünkü su yatay kalmak için yaratılmıştır ve ancak böyle aktığı zaman soyluluğu­nu koruyabilir.

Niyagara çağlıyanı elleri üzerinde yü­rüyen bir insan kadar gariptir. Po, Kuzey italya ova­sından geçer. Irmakla dağlar arasında kalan bir top­rak şeridinde,bir köy,bir «KüçükDünya>>vardır.

Po kıyısında doğanların kafası ham demir kadar sert­tir. Şakadan anlama yetenekleri çok gelişmiştir. Fa­kat işin içine politika girdiği zaman ancak fare yut­muş bir insan kadar sakin durabilirler.

Irmağın taşkınlıklarına,sise,çok şiddetli yaz sıcağına ve rutubetli kış soğuğuna rağmen toprağa çok bağlıdırlar. Tanrının «KüçükDünya»yı yaratırken işini iyi bildiğini itiraf ederler.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.