Diyalektik ve Tarihsel Materyalizm - Josef Stalin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizm – Josef Stalin

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizm – Josef Stalin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Temmuz 19th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 41
Yazar: Josef Stalin

186 Kişi Tarafından Görüldü

Marksist diyalektik yöntemin ve marksist felsefi materyalizmin temel nitelikleri ile tarihsel materyalizm, bu yapıtta Josef Stalin’in(1879-1953)kaleminden kendine özgü yalın anlatımıyla sunuluyor ;

 

Marksist teorinin bütünlüğünü, temel niteliklerini ve kapsamını gözden kaçırmamak için başvurulması gereken bir el kitabıdır bu.

 

1922- 1953 tarihleri arasında Sovyet Komünist Partisi’nin Genel Sekreteri olan Joseph Stalin, Lenin’in ardından Rusya’nın yönetimini devralmıştır. Bu yazı, “diamat”ın [diyalektik materyalizmin kısaltması] ya da diyalektik materyalizmin komünist teorisinin özünü içermektedir.

 

Diyalektik materyalizm Marksist-Leninist partinin dünya görüşüdür. Doğa olaylarına karşı yaklaşımı, onları inceleme ve kavrama yöntemleri diyalektik olduğundan ve doğa olaylarını yorumlayışı ve teorisi materyalist olduğundan buna diyalektik materyalizm denmektedir.

 

Tarihsel materyalizm, diyalektik materyalizmin ilkelerinin sosyal hayatın incelenmesindeki uzantısıdır ve bu ilkelerin sosyal hayattaki olaylar, toplum ve toplum tarihi çalışmalarına uygulanmasıdır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.