Dilek Ağacı - William Faulkner - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Dilek Ağacı – William Faulkner

Dilek Ağacı – William Faulkner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2016
Eklenme: Mayıs 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 72
Yazar: William Faulkner

1.879 Kişi Tarafından Görüldü

Dilek Ağacı, dünyanın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi William Faulkner’ın bilinen tek çocuk kitabıdır. Faulkner, Dilek Ağacı’nda birbirinden ilginç kişilerden oluşan bir grubun, efsanevi bir ağacın çevresinde gerçekleşen sürükleyici serüvenini kaleme almıştır. 

Düşsel anlatımıyla her sayfasında küçükler kadar büyükleri de şaşırtacak olan bu eşsiz kitap, ilk baskısında yer alan çizimleriyle bir kez daha hayat buluyor.

Uykuda olmasına uykudaydı. Ama tıpkı bir balon gibi yükselerek uykunun içinden çıktığını duyar gibi oluyordu: sanki yusyuvarlak bir uyku tasının ılık suları içinden yukarı doğru yükselen bir mercan balığıydı.

En tepeye vardığında uyanmış olacaktı.Derken uyandı,ama kımıldamadan yatıyordu. Sanki kendi içinde bir başka balon varmış gibiydi, durmadan büyüyor ve yükseliyordu. Biraz sonra ağzına gelmiş olacaktı.

O zaman, pat diye dışarı fırlayıp doğruca tavana uçacaktı.İçinde durmadan büyüyen küçük balon, bütün gövdesini, kol ve bacaklarını soğuk soğuk yakıyordu. Hani insan nane şekeri yiyince nasıl olursa, işte tam öyle.

Nedir acaba?” diye merak etti. Ama gözlerini sımsıkı kapalı tutuyordu.

Dünden bir şeyler anımsamaya çalışıyordu.

Yanıbaşında bir sesin, “Bugün senin doğum günün,” dediğini duymasıyla gözlerini açması bir oldu. Orada, yatağının yanında tuhaf bir oğlan duruyordu. Sivri, çirkin bir yüzü vardı. Saçları öylesine kırmızıydı ki odanın içinde ışık gibi parlıyordu.

Sırtında, siyah kadifeden bir takım elbise, ayağında kırmızı çoraplar, ayakkabılar;omuzunda da kocaman, boş bir omuz çantası vardı.Kız, kızıl saçlı oğlana şaşkın şaşkın bakarak sordu:”Kimsin sen?”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.