Derin Devlet Tanımlanamayan Güç - Ömer Lütfi Mete - Pdf E-Kitap İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi Mete

Derin Devlet Tanımlanamayan Güç – Ömer Lütfi Mete

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2005
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 184
Yazar: Ömer Lütfi Mete, Mahir Kaynak

13.001 Kişi Tarafından Görüldü

Derin Devlet Tanımlanamayan Güç

Derin Devlet Tanımlanamayan Güç organizasyonları nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek hiç de kolay değildir. Devlet yetkisi resmen elinde olmayan kişilerin bu yetkiyi ellerinde bulundurarak çeşitli alanlarda faaliyet yürütmesi derin devlettir. Bu anlamda farklı insanların çabaları olabilir. Bu çabalar, kişilerin hem kendileri için derin devleti kullanmalarını söz konusu hale getirir. Diğer taraftan da halk için yada toplum için menfaat güder. Ülkeler düzeyinde derin devlet faaliyetlerini gündeme getirmek son derece ayrıntılı olayları kapsar. Çünkü derin devletin her alanda bir bağlantısı olabilir. Ülke içindeki mevzuların ülke dışına taşması çok kolay bir durumdur. Derin devletin ülke içi meseleleri çözmek adına dış ülkelerden yardım istemesi de söz konusu olabilir. Derin devlet ile ilgili olarak rengi belli olmayan olaylardan bahsetmek mümkündür. Yaşanan olayların tam olarak neye hizmet ettiğini anlamak uzun yılları alabilir. Derin devlet toplumsal hayatı felç edebilir. Bunun yanı sıra tam tersi halk menfaatine de işler yapabilir. Vatan ve memleketle ilgili tüm konular bu anlamda derin devleti ilgilendirir. Derin devlet yasalara aykırı hareket eder. Kuvvetini nereden aldığı sorusunun cevabı en çok kafa karıştıran sorudur. Derin devlet yapılanmasının devlet adına yetki kullanması elbette yasal olmaz. Yasal olmaması, tespiti halinde cezai müeyyideleri gerekli kılar.

Kitap Hakkında

Bu kitap eski MİT görevlisi Ömer Lütfü Mete Mahir Kaynak tarafından kaleme alınmış bir eserdir. Bununla birlikte her bilgi gerçeği yansıtır.

“İmkanım olsa eserlerinin tamamını alıp inceleyeceğim nadir hocalardandır merhum Mahir Kaynak. Derin devlet nedir? Hangi liderler ülkemizde derin devlete sahipti(r). Derin devlet hep zararlı işler mi yapar? Yoksa ülkemizi hâlâ ayakta tutan derin devlet(ler) mi var? Kesinlikle okunmalı.”

“Komplo teorisyenleri ve derin devler meraklılarının alıp okuması gerekir.”

“derin devlet olgusunu tarihsel süreciyle birlikte bir kahve tadında yudumlamak isteyenler acele etsin”

Ayrıca Sitemiz Üzerinden Bozkurtlar Diriliyor – Nihal Atsız Kitabını Okuyabilmek İçin Linke Tıklamanız Yeterlidir.

Politika kitabı oku, pdf politika, siyasi pdf e-kitap

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.