Deli Kurt - Hüseyin Nihal Atsız - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Deli Kurt – Hüseyin Nihal Atsız

Deli Kurt – Hüseyin Nihal Atsız

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Ocak 17th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 208
Yazar: Hüseyin Nihal Atsız

6.204 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Deli Kurt romanında ki Deli Kurt, Yıldırım Beyazıt’ın oğlu İsa Bey’in oğlu Murat Bey’dir. İsa Bey taht kavgalarından dolayı büyük zorluklar çektiğinden karısının ve oğlunun bu kavgalarda ve hayatta kalma mücadelelerinde yer almasını istemediği için oğlu ve eşini çok güvendiği Çakır adında bir tanıdığına emanet etmiştir. Deli Kurt şehzade olduğunu bilmeden büyümeye devam etmiştir. Babası başına bir şey gelmesinden korktuğu için ona şehzade olduğunu iletmemiştir.

Deli Kurt Osmanlı ordusunda kendini kanıtlamış bir sipahi olmuştur. Annesini küçük yaşta kaybetmiş ve Satı denen bir kadının yanına gönderilmiştir. Büyümüş ve üç kız çocuğu sahibi olmuştur. Bu arada Türkmen köyünde peri kızı diye anılan Gökçen adlı bir kıza aşık olmuştur. Türkmen köyüne yerleşip ona aşkını ilan ettikten sonra beraber olmaya başlamışlardır. Artık her seferinin sonunda kıza delice bir aşk ile koşup gelmiştir.
Deli Kurt katılığı her seferden başarı ile çıkmayı başarmıştır. Varna Savaşı’ndan sonra birçok arkadaşı ve Çakır Bey vefat etmiştir. Bir gün Çakır Bey’den kalan eşyalara bakarken içinde İsa Bey’den Çakır’a yazılmış mektupların varlığını görmüştür. Bu mektupları okumasının ardından kendisinin İsa Bey’in oğlu olduğunu öğrenmiştir. Ancak bu durumu açığa vurmak istememiştir çünkü bu durumun sonuçlarının ailesine kadar dokunabileceğini bilmiştir. Daha sonra bir gün yine seferdeyken ailesiyle birlikte taşınmış oldukları Türkmen köyüne geri döndüğünde, köyünün sular altında kalmış olduğunu ve bütün ailesini kaybetmiş olduğunu öğrenmiştir. Bu vakitten sonra atını da alıp kayıplara karışmıştır.

Kitap Yorumları Şu Şekilde,

“Tarihi olayları aynı zamanda fantastik olaylarla harmanlayıp okuyucuya sunuyor. ATSIZ`dan çok güzel bir eser.”

“En az Ruh Adam kadar güzel, sayfalara doyamayacaksınız.”

“Atsız atanın eşsiz eseri.. Şiddetle tavsiye ederim..”

Ayrıca Sitemiz Üzerinden Ruh Adam – Hüseyin Nihal Atsız Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

Tarihi roman oku, Pdf nihal atsız romanları, Deli kurt e-kitap

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.