Dehşet Ülkesi - Jack London - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Dehşet Ülkesi – Jack London

Dehşet Ülkesi – Jack London

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2002
Eklenme: Kasım 12th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 271
Yazar: Jack London,

1.552 Kişi Tarafından Görüldü

Jack London’un yapıtları görkemli ve sürekli bir destandan alınma sürükleyici serüven parçaları gibidir. Issız tropik adaların balta girmemiş ormanlarında, kelle avcıları arasında geçen bir aşk ve serüven romanı olan “Dehşet Ülkesi”nde, yine Jack London’a özgü o sürükleyici anlatımı bulacak, yabanıl doğadaki o dişe diş kavgayı yine yaşar gibi olacaksınız.

“Gogoomy’nin öldürülüp yenmesiyle, bir orman adamının yaşamı, en doğal biçimde son bulmuş oluyordu. O da kelleler avlamıştı. Şimdi de onun kellesi avlanmıştı. O da insanlar yemişti. Şimdi de kendisi yenilmişti!..”

“Sheldon şimdi kendisinden uzakta, karanlıkların herhangi bir noktasında dalgalarla boğuşan Jean Lackland’ı, yeterince olgunlaşmamış bu genç kızı, duygu ve düşünceleriyle bir oğlan çocuğundan farksız olan bu güzel kadını düşünüyordu. Berande’dan ayrılışı da ilk geldiği günkü gibi olmuştu. Kendisi sandalın önünde ayakta duruyor, adamları küreklere asılıyor ve Adamu-Adam, dümeni tutuyordu. Kovboy şapkasını, mermi kemerini, uzun namlulu tabancasını yine yanına almıştı. Ve Sheldon birdenbire ilk gördüğünde çok gülünç bulup bıyık altından güldüğü bu aksesuara da büyük bir tutku ile bağlandığını anlıyordu. Bu duygusallığı, bu düşçülüğü yersiz buluyor, gülüp geçmek gerektiğini düşünüyordu. Ama gülüp geçemiyordu. Yeniden, şapkayı, mermi kemerini ve uzun namlulu tabancayı düşünmeye başladı. Ona, gerçek bir aşk’la bağlandığını anlıyor, Salomon Adaları’nın tüm duygularını henüz öldürememiş olduğunun böylece ortaya çıkmış olmasından da büyük bir onur duyuyordu.”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.