Darağacında Kan Sesleri Bir Celladın Anıları - Ali Yıldırım - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Darağacında Kan Sesleri Bir Celladın Anıları – Ali Yıldırım

Darağacında Kan Sesleri Bir Celladın Anıları – Ali Yıldırım

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2004
Eklenme: Ocak 15th, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 222
Yazar: Ali Yıldırım

3.531 Kişi Tarafından Görüldü

Kitabın Özeti,

Darağacında Kan Sesleri Bir Celladın Anıları kitabına başlarken öncelikle karşınıza ölüm cezası üzerine verilen ayrıntılı bilgiler çıkıyor. Ardından bu konu Osmanlı Devleti’ne bağlanarak burada ki ölüm cezaları bunu uygulayan cellatlar karşımızda beliriyor. Peki ya kimdir bu cellatlar ? Halk için mi varlar yoksa sadece devlete mi hizmet ederler ? Döneminde devlet ölüm cezasını verdiğinde kutsal bir yapıymış gibi karşılanırken, cellatlar neden aşağılanmış, korkunç bir iş olarak karşılanıyordu ? Kitabı okumaya devam ettikçe sonrasında 1960 ve sonrasını ele aldığını göreceksiniz. 27 Mayıs idamları, 12 Mart idamları ve son olarak 12 Eylül idamlarının konusu alındığı bu kitap cellatların anlattıklarıyla son bulmaktadır.

Kitap Yorumları Şu Şekilde,

“bu kitabı okudum mükemmel bir kitap cellad olmak nasıl birşey bilmiyorum ama teknikler ve usuller insanın kanını donduruyor. Vahşet sevelnere tavsiye edrim.”

“KİTAP BİR CELLATIN YAŞADIKLARINDAN, ANILARINDAN ÇOK İŞKENCENİN TARİHİ, İŞKENCE ÇEŞİTLERİ, TARİHTE UYGULANAN İŞKENCE YÖNTEMLERİNİ KONU ALMAKTA. KİTABIN SON KISMINDA ÇOK KISA VE BASİT BİR RÖPORTAJDAN İLERİ GİDEMEYEN BÖLÜM VAR. SADECE BU BÖLÜMDE BİR CELLAT İLE YAPILAN SÖYLESİ YER ALIYOR. MİDESİ SAĞLAM OLANLARA TAVSİYE EDİLER.”

www.pdfkitap.net olarak iyi okumalar dileriz.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.