Damda Deli Var - Aziz Nesin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Damda Deli Var – Aziz Nesin

Damda Deli Var – Aziz Nesin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 176
Yazar: Aziz Nesin

2.260 Kişi Tarafından Görüldü

Damda Deli Var; Komiser,

-Yaptık, dedi, seni şehir meclisine üye yaptık. Hadi kardeşim, in aşağı da arkadaşlarını bekletme!…

-İnmem! Belediye başkanı yapın ineyim!

İhtiyar,

-Gördünüz mü, dedi, vaktiyle gerekti. Şimdi hiç inmez.

Ter içinde kalan itfaiye komutanı….

Bu kitapta Aziz Nesin’in, “Damda Deli Var”, “İşiniz Oldu Gayrı!”, “Otomobil Dövüşü”, “Şakacı İnsanlar”, “Alın Teri”, “Ne Güzel Memleket”, “İleri Gelen Adamlar”, “Apona Fuarı”, “Bir Parti Örgütü Kuruldu”, “Şüpheleniyorum”, “Gaz Sobası”, “Ev Yaptıracaktı”, “Bizim Apartmanın Sahibi”, “Sinnirüşte Vasıl Oldu”, “Noel Baba Tutuklandı”, “Arsa”, “İşte Evlendik”, “Sinirli Adam”, “Gulgule Yok mu?”, “Guguk”, “Erkek mi, Dişi mi?”, “Çok Zeki Bir Adam”, “Bedava” ve “Bir Tuluatçının Anıları” başlıklı öyküleri yer alıyor.

Bütün mahalle ayağa kalktı: Damda deli var! Sokak, bir baştan bir başa, deliyi seyre gelenlerle dolmuştu.Önce karakoldan, sonra Müdüriyetten araba ile polisler geldi.

Arkadan itfaiye yetişti. Delinin annesi, Yavrum, oğlum, in aşağı!… Hadi çocuğum!… diye yalvarıyordu.Deli, Muhtar yapmazsanız, kendimi aşağı atarım! diyordu. itfaiye erleri, deli aşağı atlarsa tutabilmek için branda bezini açtılar. Dokuz itfaiyeci, uçlarından tuttukları branda bezini apartımamn çevresinde dolaştırmaktan ter içinde kalmışlardı.

Komiser, Rica ederim, in kardeşim aşağı! diye yarı korkutmak istercesine, yarı da yumuşak bir sesle deliyi kandırmaya çalışıyordu. Muhtar yapın ineyim! Yoksa kendimi aşağı atarım.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.