Çocukluğun Soğuk Geceleri - Tezer Özlü - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Çocukluğun Soğuk Geceleri – Tezer Özlü

Çocukluğun Soğuk Geceleri – Tezer Özlü

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ağustos 30th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 61
Yazar: Tezer Özlü

361 Kişi Tarafından Görüldü

Tezer Özlü’nün bu ilk romanı, yaşamın yalnızca başlangıcını oluşturmakla kalmayan, sürekli dönülen, belki de hiç çıkılamayan çocukluğu yansıtıyor.

 

Yetişkinlerin, tıpkı çocukluğa olduğu gibi, farklılığa da aman vermeyen dünyasına karşı yazar anıların çıplak gerçekliğine sığınıyor. Tezer Özlü, Türk edebiyatının nostaljik prensesi.

 

Karşı çıkmak istediğim evler, koltuklar, halılar, müzikler, öğretmenler var. Karşı çıkmak istediğim kurallar var. Bir haykırış! Küçük dünyanız sizin olsun.

 

Her insanın kendi hayatına dair rastlayacağı nice satırların olduğu, intihar düşüncesinden çok yaşama isteğinin ağır bastığı bir kitab.

 

Tezer Özlü, bu kitabında toplumsal sorunların birey üzerinde yarattığı karamsarlığı ve hayal kırıklığını en ince ayrıntısına kadar kaleme almış ve bunları yazarken bazı yazarlar gibi üstü kapalı değil, üstü açık bir şekilde bütün çıplaklıklarıyla anlatmış.

 

İçinde yaşadığı atmosferin yaratığı baskı, çevresi ve ailesi ile yaşadığı sıkıntılar, kardeşi ve kuzenleri ile yaşadığı inişli çıkışlı cinsel ilişkilerini hiç çekinmeden kaleme almış ve kaleminin bütün cesaretini sergilemiş..

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.