Çocuğun Görsel Sanat Eğitimi - Zerrin Kehnemuyi - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Çocuğun Görsel Sanat Eğitimi – Zerrin Kehnemuyi

Çocuğun Görsel Sanat Eğitimi – Zerrin Kehnemuyi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2013
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 180
Yazar: Zerrin Kehnemuyi

2.117 Kişi Tarafından Görüldü

Çocuğun Görsel Sanat Eğitimi; Bu kitapta, çocuğun görsel eğitimini kolaylaştıracak yöntemler, desen, boyama, baskı, heykel, kabartma teknikleri hakkında açıklamalı bilgi bulacaksınız. Anneler, babalar, eğitimciler; çocuklarla ilgilenen herkes için…

Bu kitap, yalnız yuva, ilkokul, ortaokul ve lise resim öğretmen­leri için değil, aynı zamanda çocuğun yaratıcı gücünün oluştur­duğu ürünü sadece estetik yönden görme saplantısında kalan­ları, bu sınırın ötesindeki çıkış noktasına dek götürme amacı ile yazıldı.

Yine bu kitabın birinci bölümünde çocuğun vücut geli­şiminin yaratıcı gelişimi ile sıkı sıkıya bağlı olduğunu örnekler­le göstererek, her çocuğun yaratıcı anlatımında değişik bir yö­nün bulunduğu aktarılmaktadır.

Çağımızda gelişmiş ülkelerin sanata verdikleri önemle nedenli büyük kazançlar elde ettikleri, hem kendi yaşamlarına hemde diğer ülkelere büyük ölçüde katkıda bulundukları kaçınılmaz bir gerçektir.

En eski çağlardan bu yana topraklarımız sanat eserleriyle donanmış olmakla beraber bu gün , ne yazıkki, sanata ve sanat­çıya gereken önemi veremiyor, önemini yeterince değerlendire­miyoruz.

Dış ülkelerdeki özel koleksiyonlarda birçok eseri bulunan,özgün yapıtlarıyla tanınmış ressam Zerrin Kehnemuyi aynı zamanda öğretmen liği süresince çocukların resim eğitimine bağlı incelemeler yaparak, ülkemiz öğretmenlerine yardımcı ol­mak üzere kaleme aldığı şu ufak kitapçığı ile Eğitim Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü nün ilgileneceğini umar.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.