Çiçeklerin Dili - Vanessa Diffenbaugh - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Çiçeklerin Dili – Vanessa Diffenbaugh

Çiçeklerin Dili – Vanessa Diffenbaugh

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2013
Eklenme: Ocak 27th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 432
Yazar: Vanessa Diffenbaugh

2.013 Kişi Tarafından Görüldü

Bazen bir dal mimoza kelimelerden daha fazlasını anlatır…

Eskiden çiçeklerin duyguları ifade etmek için kullanıldığı söylenir. Örneğin papatyanın masumiyeti, manolyanın saygınlığı, hanımelinin bağlılığı ve sardunyanın da dostluğu temsil ettiğine inanılır. Fakat sıcak bir evin huzurundan hep mahrum kalmış, annesiz ve babasız Victoria için çiçekler bambaşka bir anlama sahiptir. O, çiçekleri insanlarla kurduğu iletişimin aracı olarak kullanıp öfkesini, güvensizliğini ve yalnızlığını bu yolla anlatır.

Victoria on sekiz yaşına geldiğinde evsiz bir genç kız olarak parklarda yatıp kalkar ve kendine küçük bir bahçe yaratır. Çiçekler konusundaki becerisi bir çiçekçi tarafından keşfedildiğinde de bu yeteneğini insanlara yardımcı olmak için kullanabileceğini fark eder.

Yıllardır herkesten uzak duran Victoria yavaş yavaş dünyayı tanımaya başlar ve sonunda hep kaçtığı aşka yenik düşer. Aşk, onu geçmişine ait acı verici bir sırla yüzleştirirken Victoria mutlu olmak için kendisine ve insanlara bir şans daha vermesi gerektiğini fark edecektir.

Çiçeklerin, ailenin ve aşkın anlamı hakkında yürek burkan ve mutluluğun imkânsız olmadığını anlatan bir Külkedisi masalı…

“Kalbinizi ait olduğu yere götürecek bir peri masalı…”

-Jamie Ford-

“Çiçeklerin Dili şefkatin ve aşkın iyileştirici gücünün bir kanıtı…” -Beth Hoffman-

“Dayanılmaz bir acının duygu dalgaları sizi de savuracak.”

-Boston Globe-

“Bu romana daha ilk sayfadan bağlanacaksınız.”

-Elle-

“Dupduru bir anlatım ve duygu dolu bir hikâye…”

-Wall Street Journal-

“Büyüleneceksiniz… Diffenbaugh gerçek sevgiden ve çiçeklerin dilinden çok iyi anlıyor. Vanessa’nın acı dolu hayatı sizi derinden etkileyecek.”
-The Oprah Magazine-

Victoria döneminde insanlar birbirlerine duygularını çiçekler yoluyla ifade ederlermiş. Herkes çiçeklerin ne anlama geldiğini bilirmiş. Manolya -saygınlık, Kadife çiçeği – üzüntü, Lale – ilan-ı aşk…. İşte bizim romanımızda o dönemle aynı ismi taşıyan bir kız hakkında.

kozmokitap


      Victoria….
      Victoria doğduğunda annesi onu hastanede terk eder.Sosyal hizmetlerin gözetiminde olduğu süre boyunca  koruyucu aileler arasında gidip-gelir. Çoğu zaman geri gönderen aileler hiçbir sebep göstermeden sadece ” hoşçakal ” derler. Bu yüzden Victoria insanlardan nefret etmeyi , güvensizliği , yalnızlığı öğrenir. Kendi kabuğuna çekilip herkesden uzaklaşır ve bağlanma problemi oluşur. Çiçeklerin dilini öğrenen Victoria insanlarla bu şekilde iletişim kurar.


     Romanımız Victoria’nın çocukluğu ve reşit olup sistemden uzaklaştığı zaman arasında gidip-gelir. Kitabın sonunda yazarımız  başarılı bir şekilde geçmişi, ve bugünü birbirine bağlar.
    Victoria tanıştığı bir yabancı sayesinde aşkı, ikinci şansları ve güveni öğrenmeye çalışacaktır.


     Yazar ilk kitabı Çiçeklerin Dilini akıcı bir tarzda yazmıştır.Kitabın sonunda ise bir de çiçek sözlüğü yer almaktadır. Victoria’nın hikayesini ve çiçeklerin taşıdığı anlamları öğrenmek isterseniz bu kitabı okuyun derim:)

  • Gül , gül olan bir güldür.
  • Davranışların kim olduğundan bağımsızdır ve her zaman kendi seçimlerindir.
  • Belki her çiçeğin gerçek anlamı, yumuşak yapraklarını bir arada toplayan güçlü sapında gizlidir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.