Ceza Sömürgesi ve Hukuk Öyküleri - Franz Kafka - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ceza Sömürgesi ve Hukuk Öyküleri – Franz Kafka

Ceza Sömürgesi ve Hukuk Öyküleri – Franz Kafka

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2014
Eklenme: Ocak 21st, 2024
Dil: Türkçe
Sayfa: 128
Yazar: Franz Kafka

1.321 Kişi Tarafından Görüldü

Ceza Sömürgesi ve Hukuk Öyküleri; Bu ceza sömürgesinde idama karşı bir ilgisizlik hakimdi…

…yasanın ne olduğunu asla öğrenemedim

Subay, inceleme gezisine çıkmış konuğuna, “Hiç alışılmadık bir aygıttır,” dedi; pek yakından tanıdığı kesin olan aygıtı hayranlıkla süzmekteydi. Konuk neredeyse zoraki gelmişti buraya, itaatsizlik ve subayına hakaret etmek suçlarından ölüme mahkûm edilmiş bir erin idamında bulunma davetini, geri çevirmenin saygısızlık sayılacağını düşündüğü için kabul etmişti.

Gördüğü kadarıyla, bu ceza sömürgesinde idama karşı bir ilgisizlik hâkimdi. Konukla subay sayılmazsa, her yanı çıplak yamaçlarla çevrili bu kumluk vadide, sadece iki kişi vardı: Saçı sakalı birbirine girmiş, büyük ağızlı ve aptal bakışlı idam mahkûmuyla,onun ağır zincirini tutan er.

Erin elindeki ağır zincir, mahkûmun el ve ayak bileklerine takılmış zincirlerin birleştiği noktaydı; ayrıca, ağır zincirde toplanan küçük zincirler kendi aralarında da, yine zincirlerle,birbirlerine bağlanmışlardı. Acaba tüm bu önlemler gerekli miydi?

Mahkûmun yüzünden öyle bir sadakat okunuyordu ki, zincirlerini söküp özgürce yamaçlarda gezmeye bıraksalar, sonra bir ıslık çalıp çağırsalar, herhalde hiç sorun çıkmaz, bir köpek gibi kendi infaz işinin gerçekleşmesi için koşar gelirdi.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.