Cevdet Bey ve Oğulları - Orhan Pamuk - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Cevdet Bey ve Oğulları – Orhan Pamuk

Cevdet Bey ve Oğulları – Orhan Pamuk

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 3rd, 2020
Dil: Türkçe
Sayfa: 1474
Yazar: Orhan Pamuk

3.949 Kişi Tarafından Görüldü

Cevdet Bey ve Oğulları; Orhan Pamuk a İlk ünlülüğünü taşıyan bu olağanüstü roman, bir İstanbul ailesinin yetmiş yıllık deneyiminin anlatısına değiniyor. Yaratıcının “Ulus, Aile, Roman” üzerine son sözü …

Bir Nişantaşı ailesinin yirminci yüzyılın başlangıcından bu yana üç yaştaki deneyimlerini tasvir eden bu kitap, düzenli geleneksel tartışmaların azizleriyle içerideki evin tonlarını, zamanın ilerlemesini belirliyor ve yüzdeye geleneksel romanın keyfini çıkarıyor.

Abdülhamid yönetiminin en son uzun süren süreçlerinde, İstanbul’daki ana Müslüman bayilerden biri olan Cevdet Bey, işini büyütmek ve ilerletmek ve “Batı anlamda” modern bir aile kurmak için hevesliydi .

Kök sıradan genişleyen geleneksel aile, Cevdet Bey ve Oğulların bu talebi oynamak için giriş yaptıkları hesabı bir kenara bırakarak, modernleşme çabasında Türkiye Cumhuriyeti’nin özel varlığının anlatısıdır.

Ev içi, yeni çatı hayatı, büyük aileleri Batılılaştırmak, Beyoğlu’nda alışveriş yapmak ve radyo akşamlarında alışveriş akşamları içeren bu tüm roman, Orhan Pamuk’u hak ettiği şöhreti getiren gelişmiş bir ilk kitap.

“Pamuk gerçekten peruser’in elini tutuyor ve onu dünyanın dört bir yanında geziyor, sahneler, deneyimler ve tartışmalarla her şeyi en iyi ayrıntıyla araştırıyor.”

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.